Azet.sk kraľuje rebríčku návštevnosti slovenských webov ako stránka aj ako prevádzkovateľ. Sieť webov Azet.sk tvorí komunitný portál Pokec a približne 50 etablovaných magazínov a služieb, pričom veľa z nich je jednotkou vo svojom segmente. Sieť webov Azet zasahuje takmer 83% slovenských používateľov.

Azet už niekoľko rokov dominuje oficiálnemu rebríčku návštevnosti. V októbri mal prevádzkovateľ Azet.sk viac ako 3 257 000 unikátnych návštevníkov, čo je o takmer 720 000 používateľov viac ako číslo najbližšieho konkurenta. Denne v priemere ho využije takmer 1 000 000 ľudí.

Do portfólia Azetu patrí najväčší slovenský komunitný portál Pokec.sk, ktorý má najnavštevovanejšiu home page na celom Slovensku a podľa prieskumu v najznámejšom vyhľadávači je slovo „pokec“ najvýhľadávanejším slovenským webom.

Azet dominuje aj v motoristickom segmente, zastrešuje najúspešnejší motoristický online magazín Autobild.sk a v kategórii auto-moto inzertných webov má v TOP 3 až 2 svoje weby: Autobazar.sk a Autovia.sk. Rovnako dominuje aj v oblasti online ženských magazínov, kde v TOP3 prevádzkuje online jednotku medzi ženskými webmi – Časpreženy.sk a dvojku – Diva.sk.

Medzi úspešné inzertné weby Azetu patrí Bazar.sk, ktorý je jednotkou v počte inzerátov v segmente všeobecnej inzercie. V súčasnosti je v ponuke na Bazar.sk viac ako 900 000 inzerátov. Prvenstvo si drží aj minuloročná novinka – Bistro.sk – objednávka jedla cez internet a samozrejme donáška po celom Slovensku z viac ako 300 reštaurácii.

Jednotkou v návštevnosti sú aj Nehnutelnosti.sk a to konkrétne v oblasti portálov s nehnuteľnosťami. V októbri tento inzertný web navštívilo cez 444 000 používateľov.

V segmente spravodajských webov v kategórii bulvár je na vrchole rebríčka návštevnosti Čas.sk – oficiálny web najčítanejšieho slovenského denníka – Nový Čas. Prvenstvo medzi športovými webmi si zase obhajuje športový magazín Šport.sk.

Okrem iného, Azet prevádzkuje najväčší freemail na Slovensku s kapacitou až 5GB.

Azet aktívne pracuje na mobilných verziách svojich webov a vyvíja mobilné aplikácie pre svoje online produkty a dominuje tak aj v oblasti návštevnosti v mobiloch. Weby Azetu tvoria takmer polovicu zobrazení slovenského mobilného internetu*.

Zdroj informácií – AIMmonitor – IAB Slovakia, Gemius & Mediaresearch, RU, Október 2014
* gemiusExplorer – IAB Slovakia, Gemius & Mediaresearch, PVm(Sk), September 2014

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu