Televízna skupina Barrandov odštartuje v sobotu 5. septembra 2015 o 10 hod. svoj nový televízny hudobný kanál Barrandov Muzika. Nová televízna stanica bude zameraná na rozmanité hudobné žánre vrátane ľudovej muziky. Šírenie televízneho signálu bude riešené prostredníctvom Českých Rádiokomunikácií – regionální síť 8 a O2 TV a bude v ponuke káblovej televízie UPC a digitálneho satelitného vysielania Skylink.

Slovenská televízia SENZI TV skupiny JOJ a česká TV Barrandov spojili sily, aby vznikol jeden spoločný hudobný kanál vysielajúci pre Čechov a Slovákov pod názvom Barrandov MUZIKA.

Spolumajiteľom spoločností Senzi a Barrandov Muzika je Peter Núňez, ktorého poznáte ako režiséra relácie Slovensko hľadá SuperStar, ale aj režiséra tanečných show Let’s Dance a Bailando. Post programového riaditeľa TV Barrandov zastáva v súčasnosti František Borovský, ktorý bol predtým generálny riaditeľ televíznej skupiny JOJ, čo by mohlo byť zárukou pre kvalitnú programovú štruktúru novej televízie.

Divácky zásah prameniaci z hudobného kanálu je však pre televíznu skupinu zanedbateľný, pre porovnanie ako príklad uvádzam trhový podiel SENZI TV, ktorý je zhruba len na úrovni 0,1%, podľa aktuálnych údajov z prezentácie pre obchodných partnerov spoločnosti JOJ Media House z júna 2015. Som preto presvedčený, že takáto hudobná stanica je v súčasnosti len imidžovou záležitosťou pre spojenie s ostatnými stanicami v portfóliu televíznej skupiny.

Programová ponuka novej televízie Barrandov Muzika, jej relácie budú totožné s programovou ponukou  SENZI TV, ktorá má relácie, ako Hráme na želanie s moderátormi Norom Meszárošom a Danielou Magálovou, Ochutené morom/Chuť moře a Staré dobré časy s moderátorom Zorom Laurincom, Senziparáda, Volenka, ale aj relácia Zahoď starosti, ktorú moderujú Oto Weitter a Andrea Fischer.

Nová televízna stanica Barrandov Muzika tak vďaka spojeniu so SENZI TV prinesie na obrazovky bohatú slovenskú, ale aj českú hudobnú produkciu a vo vysielaní bude znieť dychovka, country ale aj ľudová hudba.

Pribudne aj nový hudobno-zábavný program pod názvom Otto Weiter show, v premiére každú sobotu o 18 hod., moderátorom ktorej bude Otto Weiter.

„Do každého dielu sa snažím dostať niekoľko generácií spevákov, ale tiež aj rôzne hudobné žánre. Vďaka tomu sa pred televíznymi divákmi na jednom javisku stretnú spevácke legendy s mladými umelcami. V žánroch sa stretáva pop-music s ľudovkou a pop-rockom, alebo country s dixilandom, alebo klasická dychovka so svetovými hitmi, “ prezradil o relácii Otto Weiter.

Otto Weiter Show - Barrandov Muzika
Otto Weiter show (zdroj: skupina Barrandov)

Spustením vysielania novej hudobnej stanice Barrandov MUZIKA sa rozšíri portfólio televíznej skupiny Barrandov, ktoré zahŕňa hlavný televízny kanál TV Barrandov, filmový a seriálový kanál KINO Barrandov a kombinovanú dokumentárnu a detskú televíznu stanicu Barrandov PLUS, ktorá nielen svojim názvom pripomína kanál konkurenčnej televízie JOJ PLUS.

„Veľmi nás teší, že rozširujeme naše „televízne rady “ o nový kanál, ktorý je zameraný prevažne na hudobné relácie. Nová televízna stanica Barrandov Muzika sa zameria na žánrovú aj ľudovú hudbu preverenú časom. Divákom prinesie hudobnú produkciu, ktorá oslovuje nielen staršiu generáciu, ale v novom aranžmá tiež mladšie vekové skupiny. Verím, že rovnako ako naše ďalšie televízne stanice, ktorými sú TV Barrandov, KINO Barrandov a Barrandov PLUS, si aj nový kanál Barrandov Muzika získa svojich divákov a bude ich naozaj baviť, “ povedal Jaromír Soukup, druhý konateľ spoločnosti Barrandov Muzika.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu