foto: Adam Valček

Odovzdávanie cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu za rok 2016 sa uskutočnilo v stredu 26. apríla v Zichyho paláci v Bratislave. Novinári denníka SME Adam Valček, Martina Raábová a Tom Nicholson dostali spoločne cenu v kategórii publicistika: tlač, internetové médiá za reportáž o Panama papers, v ktorej preverovali informácie o Danielovi Futejovi a Jurajovi Širokom v Karibiku. Do súťaže bolo prihlásených spolu 117 súťažiacich s 251 príspevkami. 

„Veľmi dobré to vtedy bolo,“ spomína Adam Valček a dodáva „Tom Nicholson išiel narýchlo do Karibiku. Naslepo. Netušili sme, či vôbec tam niečo nájdeme o Širokom alebo Futejovi, dovtedy totiž boli známe o karibskom majetku oligarchu len nepresné informácie z bulváru. Šéfredaktorka Beata Balogová a náš riaditeľ Alexej Fulmek túto cestu s neistým výsledkom bez váhania podporili,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook Adam Valček, novinár denníka SME.

„Martina Raábová zatiaľ hodiny prechádzala panamské dokumenty v spolupráci s České centrum pro investigativní žurnalistiku a snažila sa z nich vyskladať obraz, ako Mossack Fonseca chystali pre vtedajšieho akcionára poisťovne Dôvera päťmiliónovú investíciu do vily na Bahamách. V rovnakom čase ako sa tam päťmiliónová vila stavala pre Juraja Širokého,“ doplnil Valček.

Vznikli tieto texty:

Hlavný text > pozri
– Reportáž z Bahám > pozri
– Profil advokáta > pozri
– Rekonštrukcia Bezručovej > pozri

 

Prečítajte si aj:

Pozrite si výsledky Novinárskej ceny Literárneho fondu za rok 2016

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu