Nemecký výrobca športovej obuvi predstavil v minulom roku v spolupráci s environmentálnou iniciatívou Parley for the Oceans tri nové verzie obuvi UltraBoost vyrobenej z plastov v oceáne.

Spoločnosť Adidas nedávno oznámila, že v roku 2017 predala milión párov tenisiek, z ktorých každý pár bol vyrobený recykláciou z 11-tich plastových fliaš nájdených v oceáne.

Každá topánka obsahuje recyklovaný plast napríklad v šnúrkach, v tkanine na stielke päty alebo aj vo vložkách po celej línii topánky. Informáciu zverejnil interestingengineering.com.

Iniciatíva Parley for the Oceans, s ktorou na projekte spolupracovala spoločnosť Adidas, je environmentálna iniciatíva zameraná na hlavné ohrozenia svetových oceánov. Medzi jej činnosti patrí vývoj výrobkov vyrobených z recyklovaného morského plastu.

Spoločnosť Adidas sa chce správať zodpovedne a okrem využívania plastového odpadu z oceánu v rámci záväzku k trvalej udržateľnosti, sa zaviazala k postupnému vyradeniu používania plastových tašiek vo všetkých svojich 2 900 maloobchodných predajniach po celom svete. Doposiaľ odstránila asi 70-miliónov plastových nákupných tašiek.

Eric Liedtke, ktorý má v spoločnosti Adidas na starosti globálne značky, na konferencii SXSW v texaskom Austine povedal, že spoločnosť Adidas chce do roku 2024 zapracovať recyklované plasty do všetkých svojich výrobkov od obuvi až po oblečenie.

V tomto roku má Adidas v pláne vyrobiť až 5-miliónov párov topánok, respektíve tenisiek, v ktorých bude použitý recyklovaný plast z oceánov.

V rámci podpory udržateľnosti používala spoločnosť Adidas recyklovaný polyester a trvalo udržateľnú bavlnu vo svojich výrobkoch s výnimkou obuvi ešte pred partnerstvom s Parley for the Oceans.

V novembri 2016 spoločnosť odhalila aj svoj zámer využitia týchto materiálov v teniskách. Výroba a predaj tenisiek bola v tom čase obmedzená, ale predávali sa dobre. Značka spustila tenisky s recyklovanými materiálmi v máji 2017 v kamenných obchodoch aj v on-line predaji.

„Ako globálna značka máme zodpovednosť pomáhať meniť svet k lepšiemu,“ uviedol v apríli 2017 pre interestingengineering.com Matias Amm, produktový riaditeľ pre Adidas Running.

Spoločnosť Adidas očakáva aj v tomto roku rastúci predaj a rastúci zisk, no mal by byť pomalší ako v roku 2017.

foto: Adidas
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu