Festivaly nie sú vždy o úplne ideálnych podmienkach, ktoré sa netýkajú len počasia. Mať nohy komfortne chránené po celý čas a navyše v dizajne, ktorý ladí k oblečeniu charakteristickému pre takéto podujatie, je dôležitou súčasťou pre mnohých tradičných „Oktoberfesťákov“.

Oktoberfest je najväčší festival na svete, ktorý sa v nemeckom Mníchove prvýkrát konal v roku 1980. Každý rok sa na tejto veľkej ľudovej slávnosti zúčastní asi 6-miliónov návštevníkov, medzi nimi nechýbajú ani Slováci, Taliani či iní zahraniční nadšenci.

Tohtoročný Oktoberfest už majú v Nemecku za sebou. Pivná slávnosť trvala 18 dní, od 16.septembra do 3.októbra 2017. Počas takmer troch týždňov sa na mníchovskej Theresienwiese „Terezinej lúke“ každý rok vypije asi 30% celkovej ročnej produkcie piva z mníchovských pivovarov.

No nielen o pive, víne, dobrom jedle, folklóre a karnevale je Oktoberfest. Je to tiež príležitosť pre rôznych svetových výrobcov, zapojiť sa do tejto udalosti a podporiť marketing svojej značky. Ako napríklad adidas, ktorý pre Oktoberfest navrhol limitovanú edíciu tenisiek. O špeciálnych teniskách, ktoré sú stále v predaji píše na svojich stránkach aj Forbes.

Tenisky z radu „Adidas Original Munchen Oktoberfest“ v obľúbenom retro štýle sú vyrobené z materiálov, ktoré zabezpečia, aby noha ich majiteľa zostala v suchu napríklad vtedy, keď obsah pohára so zlatistým mokom neskončí v hrdle vysmädnutého „pivkára“, ale na zemi. No nielen to, Digitaltrends označil vo svojom článku tieto tenisky ako odolné voči pivu a zvratkom.

K takýmto menším nehodám, ktoré sú spojené s problémom udržania stability ľudského tela, či udržania skonzumovaného jedla v žalúdku totižto dochádza na pivnom festivale často.

Tenisky sú vyrobené z kvalitných kožených materiálov a majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá je odolná voči vode a rozliatemu pivu. Dizajn tenisiek je navrhnutý tak, aby nenarúšal vzhľad tradičného odevu Lederhorsen, čiže bavorských kožených nohavíc.

Kombinácia tmavo hnedej a svetlo hnedej farby tenisiek spolu s bielo-čiernymi vzorovanými šnúrkami je doplnená originálnym vzorom, ktorý je vyšitý na päte topánky.

Návrh a tvorba tenisiek so špeciálnou ideou, ktoré sa vyrobia v obmedzenom množstve a sú viac menej špecifikované ako zberateľská edícia, je doslova špecialitou značky adidas.

Napríklad začiatkom tohto roka uviedol nemecký výrobca športového náčinia na trh edíciu tenisiek „Crazy Explosive “Vegas”, ktorých dizajn má odrážať charakteristiky vychýreného Las Vegas.

Zaujímavý je aj projekt tenisiek, ktoré sú vytlačené na 3D tlačiarni. V roku 2017 ich adidas vyrobil len 5-tisíc párov, no v priebehu roka 2018 má spoločnosť v pláne zvýšiť produkciu až na 100-tisíc párov.

A podobných vychytávok, ktoré má adidas vo svoje zbierke je omnoho viac. Patria k nim napríklad aj tenisky inšpirované dizajnom Audi TT, ktoré v roku 2013 adidas opäť uviedol na trh. Prvýkrát sa začali predávali v roku 2003.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu