Advokát Juraj Kuráň, po tom čo spolu s Vladimírom Weissom, ml. opúšťali policajnú stanicu napadol reportéra televízie JOJ Richarda Bolješika a vzápätí nabúral odparkované BMW. Tesne predtým ho prenasledovali novinári, aby získali informácie o tom prečo bol vzatý do väzby jeho klient, známy slovenský futbalista.

Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. je neprávom obvinený, že šoféroval motorové vozidlo značky Mercedes-Benz G v nedeľu ráno 2. októbra pod vplyvom návykovej látky.

Policajná hliadka zastavila vozidlo na Rázusovom nábreží v Bratislave a Weiss ml. sa odmietol podrobiť dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu, keďže podľa očitých svedkov vozidlo nešoféroval. Následne ho ale polícia i napriek tomu vzala do väzby.

Po prepustení z väzby, ho sprevádzal jeho právny zástupca Juraj Kuráň v hlúčiku novinárov, a po odpovedi na ich otázky napadol reportéra televízie JOJ Richarda Bolješika, privrel ho dverami svojho auta, a následne nabúral aj do odparkovaného BMW.

O incidente V. Weissa s policajtmi, ako prvá informovala televízia JOJ a Kuráň ju obvinil, že vo svojom spravodajstve klamala. Bolješik sa Kuráňa pýtal, či sa nechce televízii ospravedlniť. Vzápätí nasledoval útok advokáta na reportéra televízie.

Richard Bolješik je novinár, ktorý bol v minulosti viac krát ocenený za svoju prácu aj Literárnym fondom, v rokoch 2006, 2010, 2013 a 2015. Čítaj viac.

Aktualizované: „Ráno avizoval advokát zvrat v kauze Weiss ml., popoludní naozaj prišiel zvrat, ale iný, ako avizoval cez médiá. Polícia futbalistu obvinila z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Kedy sa ospravedlní právnik za dnešné osočenie TV JOJ a obvinenia policajtov zo šikany? To, že mi privrel hlavu do dverí tiež nie je ok, zvážim ďalší postup,“ povedal Richard Bolješik.

Pozrite si video TV Markíza, ktoré celú udalosť dokumentuje:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu