Brand Book Good idea Slovakia

Užívatelia sa na sociálnej sieti agentúry Creative Department po predstavení brand booku pýtali „na čo je to dobré?“, agentúra povýšenecky odpovedala otázkou „že by na propagáciu krajiny?“ Rozhodli sme sa, že vám brand book bližšie predstavíme.

Brand book zahŕňa, ale bližšie nepredstavuje, používanú komunikačnú ideu Good idea Slovakia. Obsahuje len imidžovú grafiku, ktorá má branding v náznaku vizualizovať.

Súčasťou knihy je i predstavenie písmového fontu používaného v rámci brandingu Slovenska.

Písmo je z dielne slovenského dizajnéra Petra Biľaka, ktorý žije v Holandsku.

Je synom neslávne známeho komunistického politika Vasila Biľaka, ktorý sa neslávne preslávil vďaka podpisu na pozývacom liste pre okupačné sovietske vojská v roku 1968.

Známy grafik a dizajnér, študoval nielen na VŠVU v Bratislave, ale aj v Anglicku, Francúzsku, či v USA.

Je držiteľom viacerých ocenení za grafický dizajn a autor viacerých písmových fontov, napríklad font Greta, alebo Eureka, ktorá získala ocenenie aj na Bienále v Brne, alebo fonty Fedra, Orbital, Craft, či Linotype.

Je spoluzakladateľom grafického magazínu DOT DOT DOT.

Písmo Petra Biľaka používajú tiež médiá na Slovensku, konkrétne denník SME a spravodajský portál SME.sk a alternatívny projekt žurnalistov MONO.sk.

Pozrite si brand book Good idea Slovakia:

 

Na otázku magazínu Život „Čo je branding Slovenska a na čo je vôbec dobrý?“, odpovedala šéfka agentúry Creative Department Simona Bubánová nasledovne:

„Je to ako keď sa otvoria dvere a niekto do nich vojde. Na prvý pohľad si o ňom urobíte názor, máte z neho nejaký dojem. Často sa stáva, že podľa dojmu potom s tým človekom debatujete. V prípade štátov sa každoročne robia prieskumy, prostredníctvom ktorých sa zostavuje brand index krajín a z neho viete vyčítať, ako je krajina vnímaná v iných štátoch, aký majú cudzinci dojem z krajiny. Slovensko je v najnovšom indexe na 59. mieste zo 72 krajín sveta,“ povedala Bubánová pre portál Život.sk. 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu