Reklamná agentúra TBWA Francúzsko je autorom nových reklamných spotov pre McDonald’s Francúzsko, ktoré zaujímavým spôsobom propagujú produkty známeho reťazca s rýchlym občerstvením pre rôzne vekové kategórie.

Prvý z troch reklamných spotov s názvom „La Porte (Dvere)“ je príbehom malého trucujúceho dievčatka, ktoré sa ťažko vyrovnáva s príchodom nového člena rodiny, teda svojho súrodenca, ktorý na seba pritiahol všetku rodičovskú pozornosť.

Blonďavé dievčatko sa s hnevom zatvorí do svojej izby a nechce vyjsť von. Postoj dieťaťa sa zmení až keď jej otec popod dvere podsunie lístok s nakresleným typickým znakom zaguľateného M od McDonald’s.

Reklamný spot je propagáciou produktu na menu Happy Meal. Výber tejto témy do reklamy na detské menu, ale nie veľmi šťastný, pretože problém detského vzdoru a súrodeneckej žiarlivosti nie je taký jednoduchý a nedá sa riešiť len takýmto lacným trikom. Mnoho rodičov tento spot asi nenadchne. Na novú kampaň upozornil creativity-online.com.

V druhom reklamnom spote s názvom „Les Amis (Priatelia)“ je zobrazený príbeh dvoch chalanov, ktorý sa počas celého dospievania delili o kolieska uhorky z produktu Big Mac až pokým sa medzi nich nevotrelo dievča.

Celkom pekný príbeh s jemnou dávkou nostalgie, ktorá nič nepokazí. Až na to, že celá reklama pôsobí veľmi smutne, dokonca aj hudba je mierne deprimujúca.

Treticu reklamných spotov uzatvára najvtipnejší z nich a jeho názov je „Grand-Père (Starý otec)“. Reklama na zmrzlinu MC Flurry je príbehom staršieho pána, ktorý si ňou vždy vedome ušpní sako, aby ho mohol následne zaniesť do čistiarne, kde sa mu páči šikovná staršia dáma.

Táto reklama je milým a vtipným vykreslením dôvtipu starého otca (tak ho pomenovali tvorcovia) a zo série troch reklám ako jediná nepôsobí kontroverzne.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu