Spoločnosť Lunter, ktorá vyrába známu cícerovú nátierku sa musí vysporiadať s kauzou okolo botulizmu. Navštívi ju aj prezident Andrej Kiska, aby jej vyjadril svoju podporu. Cícerovej nátierke vyjadrujú podporu aj ľudia prostredníctvom sociálnych sietí.

V piatok 16. októbra 2015 navštívi prezident Andrej Kiska slovenského výrobcu, spoločnosť LUNTER, ktorého výrobok, cícerová nátierka, bola koncom augusta neprávom obvinená zo šírenia nákazy botulizmu.

O prípade nákazy, kedy pacient, upadol do kómy informovali viaceré médiá, na základe informácií od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorý ako prvý túto informáciu zverejnil. Viac informácií

Stretnutie inicioval sám prezident, ktorý chce návštevou vyjadriť svoju plnú podporu v riešení danej situácie a chce sa tiež informovať, ako postupovali štátne inštitúcie voči spoločnosti a ako s nimi spolupracovala pri vyriešení kauzy.

Slovenskej rodinnej firme Lunter z Banskej Bystrice falošné obvinenie poškodilo dlhoročne budované dobré meno a zároveň spôsobilo značné prepady v predaji na Slovensku aj v zahraničí. Ako povedala marketingová riaditeľka spoločnosti, Lea Striežencová, predaj na Slovensku klesol asi o 30%, v Českej republike cca o 50% a v Rakúsku sa takmer úplne zastavil.

Množstvo ľudí vyjadrilo svoju podporu firme aj na sociálnych sieťach. Na facebooku bola vytvorená pre cícerovú nátierku aj udalosť, v ktorej vyzývajú na jej podpou, pod názvom Kúpme si cícerku!

Kiska navštívil spoločnosť Lunter aj nedávno, keď jej osobne odovzdával ocenenie Via Bona – Zodpovedná stredná firma:

Andrej Kiska pri návsteve závodu sopl. Lunter - Cicerova natierka
Andrej Kiska na návšteve závodu firmy Lunter, na fotografii so zakladateľom Jánom Lunterom (zdroj foto: Botticelli)

ML

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu