Na Slovensko a do Českej republiky prichádza cenami ovenčený, svetový kanál AMC. Ten odštartoval svoje vysielanie v tento týždeň premiérou exkluzívneho seriálu Halt and Catch Fire – PC Rebeli (na fotografii) a vystrieda doterajšiu filmovú stanicu MGM, ktorá v ten istý deň ukončila svoje vysielanie.

V zahraničí pod názvom American Movie Classics začala televízna stanica AMC vysielať v októbri 1984. V prvom rade sa zameriavala na klasické americké snímky z 50. rokov. Filmy boli vysielané bez úprav, čiernobiele, a len v popoludňajších a večerných hodinách. V rokoch 1996-1998 AMC pristúpilo k vysielaniu prvého seriálu z vlastnej produkcie Remember WENN. Až na výnimky však na AMC prevažovala tvorba prevzatá.

Zásadná zmena nastala koncom septembra 2002, kedy AMC prerobilo rebranding z American Movie Classics na AMC a odklonilo sa od zamerania na klasickú filmovú tvorbu. Spolu s rebrandingom stanica priniesla celý rad vlastných programov, napríklad reality show FilmFakers (2004) a seriálové hity Mad men (2007), Perníkový otec (2008), The Prisoner (2009), najúspešnejší seriál Živí mŕtvi (2010) alebo The Killing (2011), Hell on Wheels (2011). Poslednými novinkami z dielne AMC sú seriálové novinky The Divide – Zlom alebo Halt and Catch Fire – PC Rebelové (oba 2014), ktoré sú od 5. novembra vysielané práve na česko-slovenskej stanici AMC.

Aj u nás už odštartoval svoje vysielanie televízny kanál AMC - Divide
The Divide – Zlom

Práve pôvodné seriály AMC, Halt & Catch Fire – PC Rebeli a The Divide – Zlom budú medzi prvými, ktoré sa v exkluzívnej premiére objavia na obrazovke stanice česko-slovenskej AMC. Okrem vlastnej produkcie ponúkne kanál tiež populárne a cenené filmy z celosvetovo uznávaných filmových knižníc, vrátane MGM, Paramount a Sony. V novembri sa môžu diváci tešiť na filmy z „červenej zóny ČSFD“ ako sú:

Capote (v hlavnej úlohe: Philip Seymour Hoffman), Poveste ich vyššie (v hlavnej úlohe: Clint Eastwood), taliansky wester Muž proti mužovi, alebo drámu 21 hodín v Mníchove. To je len malý zlomok filmov, ktoré AMC v novembri ponúka. Filmové špeciály je možné očakávať najmä cez víkendy, v priebehu týždňa sa kanál zameria na seriály.

„Od roku 2015 budeme navyše vysielať premiérové seriály ihneď po uvedení v USA, aby sme divákom dopriali ich obľúbené epizódy čo najskôr,“ dodal Evžen Chlanda, Country manažér pre Českú republiku a Slovensko.

Klub Woodyho Allena
Priaznivci Woodyho Allena sa môžu tešiť na reprezentatívny výber z jeho úctyhodnej filmografie. V priebehu novembra odvysiela AMC viac ako 15 filmových titulov od tohto známeho režiséra ako: Iná žena, Banány, Danny Rose z Broadwaya, Zločiny a poklesky, Interiéry, Láska a smrť a mnoho ďalších.

Halt and Catch Fire – PC Rebeli
Myslíte si, že vývoj počítača bola nudná záležitosť? Tento seriál vám dokáže opak. Dej plný zvratov, geniálnych vizionárov, túžob po sebarealizácií a naschválov veľkých korporácií rozhodne nezaujíma iba „ajťákov“. Takto sa písala história osobných počítačov.

Píšu sa 80. roky 20. storočia. Trh s výpočtovou technikou a osobnými počítačmi rastie závratným tempom, tempom, ktoré z veľkej časti diktuje predovšetkým korporácia IBM. Práve z Big Blue (ako sa IBM prezýva) pritom odchádza obchodník Joe MacMillan (Lee Pace známy napríklad ako kráľ elfov z trilógie Hobit), ktoré príjmu na rovnakú pozíciu v spoločnosti Cardiff Electric.

MacMillan má ale vyššie ambície ako byť radovým obchodníkom. Nového zamestnávateľa preto aj za pomoci geniálneho inžiniera a vizionára Gordona Clarka (Scott McNairy) klamstvom presvedčí k vstupu do tuhej bitky na poli vývoja osobných počítačov. Do tímu na pozíciu inžinierky priberú ešte mladú hackerku Cameron Howeovú (Mackenzie Davis). Nerovný súboj Dávida s Goliášom, respektíve Cardiff Electric s IBM, môže začať. Hrajú:  Lee Pace, Mackenzie David, Kerry Bishé, Scoot McNairy

The Divide – Zlom
Prekvapivo surový pohľad do zákulisia amerického súdnictva, práva a politických pletiek, odhalí svet plný rasových predsudkov, protichodných ambícií a vnútorne rozdvojených protagonistov. Obhajkyňa Christine Rosa (Marin Ireland) pracuje pre mimovládnu organizáciu, ktoré poskytuje pomoc nevinne odsúdeným ľuďom. Rosa je presvedčená, že narazila na modelový príklad justičného omylu:

ktosi bol podľa nej neprávom odsúdený za zločin, ku ktorému došlo pred jedenástimi rokmi a v dôsledku ktorého bola brutálne zmasakrovaná celá jedna rodina. V trochu zaslepenej snahe dovolať sa pravdy nachádza nové dôkazy, čím ale proti sebe popudí Afroameričana a oblastného štátneho zástupcu Adama Page (Damon Gupton). Rosa i Page sú totiž každý presvedčený o svojej pravde. Čo pritom začalo ako čisto pracovná záležitosť – skúmaním viny či neviny odsúdeného človeka, začína sa čím ďalej, tým viac dotýkať tiež osobných životov oboch aktérov… Hrajú: Marin Ireland, Damon Gupton, Nia Long, Joe Anderson

 

AMC Networks International – Central Europe je súčasťou AMC Networks International, jednou z popredných medzinárodných spoločností na poli televízneho vysielania a distribúcie tematických televíznych staníc sústreďujúcich sa na Strednú a Východnú Európu. Súčasné AMCNI – Central Europe portfólio má 12 televíznych staníc v štyroch žánroch: šport:

Sport1, Sport2, SportM, detské: Minimax, Megamax, zábavno-vzdelávacie: Spektrum, TVPaprika, Spektrum Home a filmové: AMC, Sundance Channel. Obsah tematických staníc je vytváraný pre miestnych divákov, jazykové verzie a trhy. Je dostupný v celej rade platforiem vrátane HD, služieb na vyžiadanie a verzie pre mobilné telefóny.

AMC Networks International (AMCNI) je globálnou divíziou AMC Networks a dodávateľom uznávaných zábavných programov pre predplatiteľov vo viac ako 140 krajinách a územiach v Afrike, Ázií, Európe a Latinskej Amerike. AMCNI zahrňuje tak globálne značky Sundance Channel a AMC, ako aj populárne stanice s lokálnym významom a rôznorodým žánrovým zameraním. Viac informácií môžete nájsť > TU

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu