Rozhodli sme sa s odstupom času upozorniť na nekorektné správanie redaktorov portálu Strategie.sk z vydavateľstva Mafra Slovakia. Po tom čo sme nadobudli silné podozrenie, že používajú naše články ako zdroj informácií pre svoje články, rozhodli sme sa zverejniť jeden vymyslený článok a čakali sme kedy sa objaví v upravenej podobe na portáli Strategie.sk. Ani sme nemuseli dlho čakať, o krátky čas ho redakcia Strategie.sk prebrala a prepísala, no neuviedli zdroj odkiaľ čerpali informácie.

Najprv bolo len silné podozrenie, že Strategie.sk používajú pre zdroj svojich článkov informácie z nášho portálu, ale keď podozrenie silnelo rozhodli sme sa, že publikujeme vymyslený článok – potrebovali sme totiž dôkaz.

Vymyslený článok s titulkom „Viete prví: Vydavateľstvo Petit Press buduje vlastný mediálny portál“ uvádzal, že vydavateľstvo Petit Press získalo v týchto dňoch práve preto do svojich radov Tomáša Czwitkovicza, bývalého šéfredaktora webu Medialne.sk, aby spustili nový portál o médiách a marketingovej komunikácii pod hlavičkou vydavateľstva Petit Press.

Podozrenie sa potvrdilo, hneď vzápätí na druhý deň ako sme článok publikovali, Strategie.sk uverejnili „svoj“ článok pod názvom „Sme si chce vybudovať vlastný mediálny portál.“ Ich článok obsahoval informácie z nášho vymysleného článku, ale opäť bez toho aby uviedli zdroj odkiaľ čerpali informácie.

ako-nam-redakcia-portalu-strategie-sk-kradla-clanky-clanok-1
repre foto

Po našom upozornení, kedy sme sa spýtali, že či naozaj hovorili o novom mediálnom portáli s Alexejom Fulmekom a odkiaľ čerpali informácie, redakcia Strategie.sk článok vzápätí prerobila do úplne novej podoby a vznikol tento článok s titulkom „Šéfredaktor Medialne.sk odchádza z vydavateľstva.“

Amaterizmus a neprofesionálne správanie redakcie „odborného“ portálu Strategie.sk vydavateľstva Mafra nepozná hraníc.

ako-nam-redakcia-portalu-strategie-sk-kradla-clanky-clanok-2-upraveny-po-upozorneni
repre foto

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu