Ilustračná foto, zdroj: politico.eu

Playbook európskej edície POLITICO je populárny a veľmi rešpektovaný newsletter, ktorý zostavuje Ryan Heath so svojim tímom. Ide o formát, ktorý s obľubou čítajú najmä politické, biznisové a spoločenské elity starého kontinentu.

Nechýba prakticky v žiadnej z emailových schránok ľudí, ktorí majú čo povedať do smerovania EÚ. Spoločný projekt bude zahŕňať komplexné informácie o slovenskej politike, voľbách aj eurovoľbách.

„Je to česť, že si kolegovia z POLITICO vybrali práve nás. Považujem to za prejav rešpektu a potvrdenie relevantnosti našej práce. No je to aj obrovská zodpovednosť. S POLITICO budeme pracovať veľmi úzko nielen pri eurovoľbách, ale aj na ďalších témach. Som presvedčený, že táto spolupráca bude na prospech oboch médií,“ povedal Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk.

POLITICO.eu je spravodajský web informujúci a komentujúci dianie v EÚ. V júni 2018 sa druhý rok po sebe opäť stal víťazom ankety o najvplyvnejšie médium, ktoré informuje o európskych témach (podľa ComRes/Burson-Marsteller).

A to aj napriek tomu, že v Bruseli pôsobí relatívne krátko. Predbehol aj také médiá ako Financial Times, The Economist, BBC či Wall Street Journal.

Aktuality.sk sú súčasťou najväčšieho multimediálneho vydavateľského domu na Slovensku – Ringier Axel Springer SK. Aktuality.sk, ako súčasť produktového portfólia internetového portálu Azet.sk, vznikli v roku 2005.

V roku 2015 sa redakcia presťahovala zo Žiliny do Bratislavy. Aktuálna mesačná návštevnosť je vyše 2 080 000 reálnych používateľov. Aktuality.sk ponúkajú denne aktualizované spravodajstvo z domova i zo sveta. Správy z oblasti ekonomiky, kultúry a spoločenského života.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu