Spravodajský portál Aktuality.sk sa takmer po desiatich úspešných rokov na slovenskom mediálnom trhu rozhodol pre strategický krok – presunutie redakcie zo Žiliny do Bratislavy a rozšírenie tímu. Šéfredaktorom naďalej ostáva Peter Bárdy, ktorý túto pozíciu zastáva už 6 rokov.

Spravodajský portál Aktuality.sk expanduje do Bratislavy a sem chce presunúť svoje redakčné činnosti, pričom tak vytvorí 25 pracovných miest v oblasti žurnalistiky. Nová rozšírená redakcia portálu Aktuality.sk bude naplno fungovať od februára 2015.

„Kvalitná žurnalistika si vyžaduje skúsených reportérov, cestujúcich na miesta, z ktorých prichádzajú správy, prinášali svedectvo, nachádzali zdroje, overovali informácie… Pritom im budú pomáhať redaktori zabezpečujúci vysoký štandard. A to jednoznačne vyžaduje plnohodnotný ľudský kapitál, ktorý hľadáme a chceme osloviť,“ vysvetľuje Peter Bárdy, šéfredaktor spravodajského portálu Aktuality.sk

V súčasnosti ponúkajú Aktuality.sk  online spravodajstvo. S novou redakciou v Bratislave chce portál ponúkať čitateľom viac kvalitného a exkluzívneho obsahu.

Generálny riaditeľ Peter Mertus odchádza z vydavateľstva Ringier - Milan Dubec
Milan Dubec

Milan Dubec,  zakladateľ a CEO spoločnosti Azet.sk a zároveň dočasne poverený spoluvedením vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, dopĺňa:
„Za takmer desať rokov sme z portálu Aktuality.sk vytvorili sledovaný spravodajský web. Ambíciou portálu nie je len vytváranie kvalitatívneho zázemia pre našich redaktorov, a cez nich prilákať a udržať si čitateľov. Plánujeme investovať do kvalitnej žurnalistiky a z Aktuality.sk chceme vytvoriť pevnú mienkotvornú a nezávislú autoritu v online spravodajstve.“

Aktuality.sk presťahujú redakciu do Bratislavy, vytvoria 25 pracovných miest - logo Aktuality.skAktuality.sk, ako súčasť produktového portfólia internetového portálu Azet.sk, vznikli v roku 2005, momentálne dosahujú do 2 miliónov unikátnych návštevníkov, a začlenili sa tak k vedúcim spravodajským portálom.

V súčasnosti do neho prispievajú známe tváre slovenskej internetovej publicistiky ako Eduard Chmelár, Richard Sulík, katolícky kňaz a niekdajší investigatívny novinár Karol Lovaš, dlhoročný komentátor Aktuality.sk Lukáš Krivošik, analytici rešpektovaných ekonomicko-spoločenských inštitúcií a mnoho iných osobností ekonomického, spoločenského a politického prostredia.

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny, knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 %-ný podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe. Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu