repre foto článku Aktuality.sk

Portál Aktuality.sk zverejnil v utorok 18. októbra rozhovor so Zuzanou Tománkovou pod názvom Boli sme v Čistom dni a hovorili s jeho zakladateľkou. Štyri dni po autorizácii rozhovoru svoj súhlas pre zverejnenie stiahla. Šéfredaktor Peter Bárdy odôvodňuje, prečo sa rozhodli rozhovor uverejniť  i napriek jej zákazu.

„Zuzana Miková Tománková štyri dni po rozhovore napísala, že nesúhlasí, aby bol text publikovaný skôr, než rozhodne o ich prípade akreditačná komisia. Redaktorov Aktuality.sk o tejto podmienke dovtedy neinformovala. Akreditačná komisia sa mala stretnúť v piatok, nakoniec jej zasadnutie odložili na november. S ohľadom na závažnosť témy sme sa rozhodli publikovať text aj bez jej súhlasu,“ uviedol k dôvodom svojho rozhodnutia Peter Bárdy.

V tak závažnej kauze je nutné, aby ste si aj vy, naši čitatelia, urobili obraz o ľuďoch, ktorých sa týka. Vyjadrenia pani Tománkovej považujeme za vážne, takže je v našom záujme, aby sa dostali na verejnosť,“ uviedol vo svojom vysvetľujúcom komentári šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu