Československý líder vo výrobe nealkoholických nápojov spoločnosť Kofola podpísala zmluvu o kúpe spoločnosti WAD GROUP, ktorá je 40-percentným vlastníkom akciovky WATER HOLDING. Tá je stopercentným vlastníkom spoločností Slovenské pramene a žriedla, a.s., Stredoslovenské žriedla, a.s. a Zlatá studňa, s.r.o.  Pre zavŕšenie transakcie a nepriameho nadobudnutia  minoritného podielu vo WATER HOLDING je potrebné splniť štandardné odkladacie podmienky.

Po splnení odkladacích podmienok sa spoločnosť Kofola stane 100 % vlastníkom akcií spoločnosti WAD GROUP.

Skupina Kofola sa tak stane  spolumajiteľom minerálnych vôd, ako sú Budiš, Fatra, Zlatá studňa a Gemerka, ale i nealko nápoja Šofocola.

„Sme rastúcou spoločnosťou, ktorá priebežne sleduje a vyhodnocuje možné akvizičné príležitosti a sme radi, že pôvodný majiteľ spoločnosti WAD GROUP,  manželia Šofrankoví,  vybrali za svojho nástupcu Kofolu ako skúseného domáceho strategického investora,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Kofola Jannis Samaras.

V spolupráci s ostatnými akcionármi WATER HOLDING-u bude Kofola v ďalšom kroku pracovať na spoluvytváraní stratégie, a to nielen pre slovenský trh.

Skupina Kofola je jeden z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s 8 výrobnými závodmi na 5 európskych trhoch. Celkovo skupina Kofola zamestnáva 2300 ľudí.

Kofola
zdroj: Kofola

Do produktového portfólia spoločnosti Kofola CS patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad ovocných nápojov a sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex a ďalšie tradičné československé značky Snipp, Chito, Top Topic, Citro Cola a Citronela. Najnovšími inováciami sú čerstvé ovocné a zeleninové šťavy UGO. V licencii vyrába a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina a Pickwick. Vo februári roku 2013 sa stala Kofola výhradným distribútorom značiek Evian a Badoit pre Česku a Slovenskú republiku,  v októbri 2013 oficiálnym distribútorom tradičnej minerálnej vody z liečivého zdroja Vincentka pre české maloobchody a gastronómiu. Od začiatku roka 2015 Kofola exkluzívne distribuuje produkty spoločnosti Rauch v Českej republike a na Slovensku.

Z portfólia značiek spoločnosti Hoop Polska predávaných na poľskom trhu sú najvýznamnejšie sirupy Paola, Hoop Cola a detské nápoje Jupík. Hlavné značky doplňujú ešte ovocné nápoje Jupí, Mr. Max, Frutti vody Arctic, Grodziska a v licencii predávaný nápoj Pickwick.

Najnovším prírastkom do skupiny Kofola je slovinská spoločnosť Radenska, výrobca rovnomenných minerálnych vôd.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu