V utorok 1. decembra o 19-tej hodine sa uskutoční veľmi zaujímavá diskusia s riaditeľmi médií v KC Dunaj na Nedbalovej ulici č.3 v Bratislave. Témou diskusie budú hodnoty a vízie majiteľov médií, ale i možné obavy o budúcnosť nezávislej žurnalistiky na Slovensku.

Prelom rokov 2014 a 2015 ale aj celý rok bol pre médiá veľmi turbulentný, na slovenský trh agresívne vstúpila finančná skupina Penta Investments, keď skúpila podiel v kľúčových vydavateľstvách a ihneď sa stala dvojkou na trhu, za vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

Vstup Penty do vydavateľstva Petit Press, kde získala 45% akcií, znamenal dokonca rozpad redakcie denníka SME a protestný odchod 40-tich redaktorov, ktorí si založili nový denník pod názvom N, s podporou zakladateľov softvérovej spoločnosti ESET, ktorý im poskytli nenávratný finančný príspevok vo výške 1,2 milióna eur.

Pozvanie do diskusie, ktorú organizuje Nadácia pre otvorenú spoločnosť prijal pán Alexej Fulmek, predseda predstavenstva a CEO vydavateľstva Petit Press a Lukáš Fila, riaditeľ novovzniknutého vydavateľstva N Press.

Zároveň prídu diskutovať Vladimír Mužík, výkonný riaditeľ vydavateľstva Mafra Slovakia, ktoré vlastní slovenský podnikateľ a minister financií Českej republiky Andrej Babiš.

Diskutovať príde aj Peter Mertus, generálny riaditeľ vydavateľstva News and Media Holding, ktoré vlastní finančná skupina Penta Investments.

Mertus predtým pôsobil, ako generálny riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, pokým ho nedraftovala skupina Penta a nestal sa novým riaditeľom ich vydavateľstva.

Diskusie sa zúčastní aj hosť z Českej republiky Pavlína Kvapilová, ktorá je moderátorkou ale i konzultantkou v oblasti médií a mediálnych trendov, v minulosti pôsobila napr. v Českej televízii, ako šéfka sekcie Nových médií.

Podujatie bude moderovať Ján Orlovský, riaditeľ nadácie ktorá besedu organizuje – Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorý krátko predtým pôsobil aj ako hovorca politickej strany Sieť a v súčasnosti pôsobí aj ako riaditeľ korporátnej komunikácie v spoločnosti Západoslovenská energetika.

Vstup na diskusiu je voľný. Facebook event môžete nájsť > tu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu