Barbora Rakovská a Martin Chynoranský (zdroj: Rádio Vlna, autor foto: Branislav Waclav)

Po tom čo rádio Vlna oslávilo 13. januára svoje 2. narodeniny, tím rádia a reláciu Dobré ráno opúšťa moderátor Alex Štefuca. Od 6. februára bude moderátorskú dvojicu ranného vysielania tvoriť Barbora Rakovská s Martinom Chynoranským, ktorého vo víkendovom vysielaní nahradí Milan Švikruha.

„Je to pre mňa výzva, hlavne to skoré vstávanie,“ hovorí s úsmevom Martin Chynoranský, ktorý pred dvoma rokmi odštartoval vysielanie Rádia Vlna a doteraz moderoval popoludňajšiu reláciu „Na Vlne s Martinom.“

Barbora Rakovská sa na spoluprácu s „novým“ kolegom teší, no veľká zmena to ale pre ňu nebude, ako sa zdôverila, pretože sa s Martinom Chynoranským dobre pozná. „Už pred viac ako 10-timi rokmi sme na seba natrafili pri spoločnej moderovačke, takže teraz len oprášime starú známosť,“ povedala Rakovská.

Dobré ráno s Barborou a Martinom vysiela rádio Vlna každý pracovný deň od 5-tej do 9-tej.

Rádio Vlna oslavuje svoje prve narodeniny 13.1.2016
Alex Štefuca vpravo, počas osláv 1. narodenín rádia (foto: Vlna)

Rádio Vlna ponúka poslucháčom hudobný playlist od 60-tych rokov až po súčasnosť, ktorý zdôrazňuje aj claim rádia: „Hity overené časom“.

Rádio vysiela vo formáte Oldies AC, teda v rozhlasovom formáte, ktorý kombinuje Adult contemporary (AC) a Oldies, orientuje sa tak na poslucháčov vo veku 30 až 60 rokov.
Vo vysielaní rádia nechýba ani aktuálne spravodajstvo monitorované skúsenými redaktormi počas celého dňa.

Podľa prieskumu RADIOPROJEKT X.-XII./2016 výskumnej agentúry Median SK patrí rádiu celkovo siedma priečka v počúvanosti medzi rádiami na Slovensku.

„Najpočúvanejšie je Rádio Expres s 34,6% (1 milión 548 tisíc poslucháčov), ďalej Rádio Slovensko s 28,9% (1 milión 296 tisíc), nasleduje Fun rádio s 22,6% (1 milión 10 tisíc). Rádio Jemné má počúvanosť 16,2% (724 tisíc ) a Rádio Europa 2 počúvanosť 15,7% (701 tisíc). Nasleduje Rádio Regina s 12,7% (569 tisíc) a Rádio Vlna s 12,1% (540 tisíc),“ uviedla agentúra Median SK.

Rádio Vlna tvorí súčasť rádiovej siete spoločnosti Radio Services spolu s Rádiom Jemné, Rádiom Anténa Rock a Rádiom Europa 2.

Cieľovú skupinu Europy 2 tvoria 19 – 29-roční poslucháči s presahom až do 39 rokov, Rádio Jemné oslovuje ženy vo veku 25 až 35 rokov, Rádio Anténa Rock cieli najmä na mužov vo veku 25 až 35 rokov a Rádio Vlna so svojim zameraním na oldies hity oslovuje generáciu poslucháčov v produktívnom veku. Viac informácií.

Spoločnosť Radio Services vlastní spoločnosť JOJ Media House, ktorá je v kuloároch spájaná s finančnou skupinou J&T. Čítajte viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu