Alexej Fulmek

Predstavenstvo vydavateľstva Petit Press bude pokračovať v nezmenenom zložení. Valné zhromaždenie akcionárov na svojom aprílovom zasadnutí schválilo účtovnú uzávierku a nové stanovy spoločnosti, na základe ktorých zvolilo predstavenstvo na ďalšie trojročné obdobie v jeho nezmenenom zložení. Minoritný akcionár NAMAV (zástupca skupiny Penta), ktorý vlastní 45% akcií spoločnosti, má právo veta na ktoréhokoľvek člena predstavenstva, okrem predsedu predstavenstva Alexeja Fulmeka.

Členkou predstavenstva zostane naďalej Edita Slezáková, ktorá je zodpovedná za tlačiareň a maďarské tituly Új Szó a Vasárnap, Ľubica Tomková vo funkcii členky predstavenstva je zodpovedná za denník Korzár a tlačiareň v Košiciach.

Peter Mačinga, ako člen predstavenstva je zodpovedný za digitálny rozvoj a obchod.

Posledným členom predstavenstva je Milan Mokráň, ktorý sa stal súčasťou vydavateľstva Petit Press od 1. septembra 2016. Prišiel z prostredia finančnej skupiny Penta (z vydavateľstva Vltava Labe Media) a stal sa súčasťou vedenia vydavateľstva Petit Press.

Mokráň nesie zodpovednosť za rozvojové projekty a regionálne aktivity, sieť regionálnych týždenníkov MY, Bezplatných novín ECHO, a regionálne weby vydavateľstva. Na tejto pozícii nahradil Dušana Devána, ktorý prešiel do vydavateľstva skupiny Penta – News and Media Holding a venuje sa digitálnym projektom. Čítaj viac.

„Podľa nových stanov predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa volí majoritný akcionár Prvá slovenská investičná skupina a ostatných členov predstavenstva navrhuje predseda predstavenstva a schvaľujú ich obaja akcionári, pričom minoritný akcionár NAMAV má právo veta na ktoréhokoľvek člena predstavenstva okrem predsedu predstavenstva. Na valnom zhromaždení bola tiež schválená účtovná uzávierka spoločnosti. Vydavateľstvo Petit Press dosiahlo v roku 2016 konsolidovaný zisk vo výške 668 491 eur. Tržby Petit Pressu vzrástli medziročne o 2 % na 26,2 mil. eur a EBIDTA dosiahla takmer 2 mil. eur,“ uviedlo vydavateľstvo.

„Najúspešnejším titulom bol denník SME so ziskom 400 000 eur, najpredávanejším titulom vydavateľstva je celoslovenská sieť týždenníkov MY (priemerný predaj v roku 2016 bol 87 767 výtlačkov). Tržby z digitálneho predplatného narástli o 27 % . Počet digitálnych predplatiteľov dosiahol ku koncu decembra 18 411 a spolu s 15 400 predplatiteľmi printu mal denník SME v roku 2016 vyše 33 000 predplatiteľov. Akcionári si nevyplatili zisk a už druhý rok za sebou ho nechali nerozdelený v spoločnosti,“ doplnilo vydavateľstvo.

Alexej Fulmek opísal pre náš portál svoj vzťah k denníka SME „Túžil som vytvoriť priestor pre čo najviac ľudí v nezávislom denníku, na ktorý by nemala vplyv vtedajšia mečiarovská vláda. Zároveň tu bola naša snaha vytvoriť prosperujúce médium, lebo len prosperujúce noviny môžu byť skutočne nezávislé,“ povedal. V januári 2018 uplynie už 25 rokov od jeho vzniku.

Do portfólia vydavateľstva Petit Press patrí sieť regionálnych týždenníkov MY, denníky SME, Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, dvojtýždenník The Slovak Spectator, magazín Profit, O knihách, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, alebo mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Prevádzkuje i sieť webových stránok združených pod doménami sme.sk, ujszo.com a portál pre mladých Fičí.sk.

Petit Press má v Bratislave a v Košiciach dve vlastné tlačiarne a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače. Zamestnáva viac ako 600 ľudí a patrí medzi najvýznamnejšie vydavateľské domy na Slovensku.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu