Český elektronický obchod Alza.cz rozširuje svoju ponuku o elektronické predplatné novín a časopisov. Najväčšiemu elektronickému obchodníkovi sa podarilo získať majoritný podiel najväčšieho distribútora a predajcu elektronického predplatného novín a časopisov Publero.

Alza sa zároveň zaviazala investovať do ďalšieho rozvoja v oblasti predaja elektronických časopisov. Minoritnými akcionármi Publera aj naďalej zostávajú jeho zakladatelia Petr Korytar a Jakub Kadeřábek.

Novinka, ktorá má budúcnosť

Publero oslovil Alzu svojím entuziazmom, profesionalitou a túžbou budovať nové veci. O novinke v kategórii už uvažovali dlhšie, a veria, že práve elektronické verzie novín a časopisov majú svoju budúcnosť.

„Trend útlmu predaja krabicových verzií produktov s inštalačnými médiami je jednoznačný a dlhodobý. Naopak, narastá záujem o predaj elektronických produktov. Krabicové produkty časom zmiznú a všetko sa bude predávať elektronicky. Elektronické produkty so sebou nesú rad výhod: od lacnejšej produkcie, cez okamžitú distribúciu bez ďalších nákladov až po možnosť kedykoľvek vyhľadať aj veci z archívu,“ hovorí Šárka Jakoubková, PR manažérka spoločnosti Alza.cz.

Zároveň dodáva, že rozšírenie ponuky o elektronické noviny a časopisy  je prirodzeným vývojom, ktorý logicky nadväzuje na doterajšie aktivity v tejto oblasti a posilňuje tak pozíciu v oblasti predaja elektronických médií.

Alza posilňuje svoju pozíciu v oblasti elektronických médií. Kúpila Publero!Portfólio produktov

Časopisy sa budú aj naďalej predávať cez Publero portál, ale do niekoľkých týždňov budú zaradené do portfólia produktov Alza.cz.

Doplní sa tak ponuka digitálneho obsahu v sekcii Alza Media, ktorý zahrňuje elektronické a audio knihy, software, hudbu, filmy a hry. Alza je pripravená aj naďalej intenzívne rozvíjať celú sekciu elektronického obsahu.

Medzi ďalšie pozitíva nepochybne patrí aj získanie starších čísel časopisov, ktoré sú už v bežnej predajnej sieti nedostupné. Spoločnosť Alza.cz zdôrazňuje, že zakladatelia Publera Jakub Kadeřábek a Petr Korytar vo firme zostávajú a budú ju aj naďalej radiť.

Publero v súčasnej dobe distribuuje a predáva v elektronickej podobe takmer 1500 novinových, časopiseckých a katalógových titulov vrátane MF Dnes, E15, Euro, Forbes, Literární noviny, či časopisy Sluníčko, Maxim, Playboy, dTest, Computer a SuperApple.

Stanislava Andraščíková

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu