Začiatkom septembra oznámil Amazon svoj plán vybudovať a otvoriť svoje druhé sídlo, podobné tomu, ktoré sa nachádza v Seattli. Niekde na území severnej Ameriky tak vyrastie nová pobočka, do ktorej výstavby a prevádzky chce Amazon investovať približne 5 miliárd dolárov. Amazon plánuje v rámci tohto projektu vytvoriť až 50-tisíc pracovných miest, čo je naozaj lukratívna ponuka pre mnoho amerických regiónov.

Jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov na svete ešte nemá presne stanovenú lokalitu, kde by mohlo vyrásť jeho nové sídlo s názvom HQ2. Všetko je otvorené, Amazon čaká na návrhy amerických miest, ktoré momentálne súťažia o jeho priazeň.

Spoločnosť vyzýva mestá, aby identifikovali motivačné programy, ktoré môžu pre výstavbu nového centra poskytnúť, ide napríklad o daňové úľavy, dotácie na premiestnenie pracovníkov, zníženie poplatkov a iných stimulov, ktoré pomôžu Amazonu rozhodnúť sa.

S naozaj unikátnou ponukou prišlo jedno mestečko zo štátu Georgia, o ktorej píše na svojich stránkach The Verge.

Stonecrest ponúka Amazonu, ak si ho vyberie pre výstavbu svojej druhej centrály, svoje meno, presnejšie povedané, je ochotné vzdať sa svojho pôvodného názvu a premenovať sa na mesto s názvom Amazon, napríklad ako v minulosti mesto Toyota v Japonsku, kde sídli automobilka Toyota Motors.

Mestá môžu posielať Amazonu svoje návrhy do 19. októbra. Konkurenciou pre Stonecrest budú Dallas, Chicago, Boston, či New York.

zdroj titulková foto: wikimedia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu