autor ilustračnej fotografie: Michael Zimmermann, zdroj: pixabay.com

Majiteľ vydavateľstva Mafra, ktoré na Slovensku vydáva napr. Hospodárske noviny sa chce súdiť. Dostal sa do sporu s americkým magazínom Foreign Policy, ktorý o ňom napísal článok pod názvom „Už aj Česi majú problém s oligarchmi“.

Známy podnikateľ slovenského pôvodu Andrej Babiš, ktorý je ministrom financií Českej republiky a predseda politickej strany ANO sa bude súdiť za článok uverejnený 10. apríla v americkom magazíne Foreign Policy.

Autori ho v článku nazvanom “Now the Czechs Have an Oligarch Problem, Too“ (angl. „Už aj Česi majú problém s oligarchmi“) prirovnávajú napr. k talianskemu ex-politikovi a vlastníkovi mnohých médií Silviovi Berlusconimu. Označujú ho za hrozbu pre demokraciu v Európe. Autormi sú novinári Ola Cichowlas a Andrew Foxall.

Veľkopodnikateľ povedal, že magazín Foreign Policy je známy tým, že píše články na objednávku.  „Tá novinárka, ktorá má 25 rokov, tá nevie vôbec nič, ona to písala na objednávku,“ povedal Babiš.

Babiš sa o svojom pláne zdôveril redaktorovi Ivanovi Šímovi pre portál aktuálně.cz > pozri

„Vyzval som ich, aby sa mi ospravedlnili a keď sa mi neospravedlnia, nájdem si v USA advokátov a garantujem, že ich prinútim, aby sa mi ospravedlnili. Sú to lži a výmysly,“ povedal Babiš.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu