V priebehu soboty došlo k zrušeniu, alebo pozastaveniu profilov politika SNS na sociálnej sieti. Predpokladá sa, že je to jeho reakcia na kritiku, ktorej musel v posledných dňoch čeliť. V septembri 2016 na slávnosti v Brezovej pod Bradlom minister obrany za SNS Peter Gajdoš povýšil Andreja Danka o osem hodností do pozície kapitána. Správu sme aktualizovali o stanovisko SNS.

„Fanúšikovská stránka Andrej Danko – predseda NR SR mala viac ako 9 tisíc fanúšikov. Ihneď po zverejnení informácie v sobotu večer, že si Danko zrušil svoj profil, vzniklo na Facebooku viacero nových profilov s rovnakým alebo podobným názvom,“ uviedli Noviny.sk. 

profil SNS na FB 22.1.2017
rero foto: profil SNS na Facebooku, 22.1.2017


Aktualizované: 
„Na základe odporúčania správcu konta FB, tlačové oddelenie SNS pristúpilo k zmenám pravidiel. Fun pages SNS a Andrej Danko, sme nezrušili, hneď po nastavení ich obnovíme. Slušnosť diskusie žiaľ prekročila akúkoľvek hranicu, kde celá diskusia bola najmä o vulgarizmoch a fyzickom vyhrážaní sa. Dokonca dochádza aj k výhražným anonymným útokom na jednotlivé osoby, ktoré pracujú pre SNS. O uvedenom postupe sme informovali aj predsedu SNS Andreja Danka, ktorý je v zahraničí,“ uviedla SNS na svojej internetovej stránke.

Andrej Danko chce zároveň žalovať denník N za zverejnenie karikatúry Cynickej obludy.

„Vyzývam verejne denník N, aby okamžite po tejto tlačovej besede stiahli z portálu Cynickej obludy fotografiu, kde je napísané Už ma neoslovujte Ko(kot), už ma oslovujte kapitán Danko,“ povedal vo štvrtok 19. januára na tlačovej besede TA3 Danko.

Projekt Cynickaobluda.dennikn.sk funguje na doméne denníka N od roku 2015, ako partnerský projekt denníka. Čítajte viac.

Autor karikatúry je Rado Ondrejíček, Head of strategy z reklamnej agentúry JANDL.

Karikatúra ako taká má vo všeobecnosti zobraziť s nadsázkou črty človeka, alebo javu. Hyperbolizujú sa ňou povahové vlastnosti. Ondrejíček to ale zjavne svojou karikatúrou už prehnal:

Danko chce žalovať denník N za karikatúru Cynickej obludy

Denník N ako prvý, 18. januára informoval o Dankovom povýšení.

Názor vedenia redakcie denníka N na politiku SNS je zrejmý. „Slota bol jednoducho bystrejší. Každú chvíľu mal nejaký prúser, ale nikdy to nehrotil, nemal neprimerané ambície, neotváral stále nové požiadavky na partnerov v biznise, sústredil sa na cicanie z jeho ministerstiev a nevyrábal si tak nepriateľov na všetkých frontoch. Ten nový nemá ani na chorého Fica, bude rád, ak si udrží terajšiu podporu,“ uviedol na sociálnej sieti zástupca šéfredaktorka denníka N Tino Čikovský. 

Aktualizované 23.1. > Lukáš Fila a Matúš Kostolný z denníka N adresovali Andrejovi Dankovi otvorený list

Za denníkom N stojí Lukáš Fila, Tomáš Bella a podnikateľ Andrej Zajac, ktorý denník financuje a financoval i vznik politického hnutia Progresívne Slovensko, je spolumajiteľom softvérovej spoločnosti ESET a žije dlhodobo v USA.

Nové politické hnutie Progresívne Slovensko finančne podporil aj člen redakčnej rady denníka N Michal Meško, majiteľ kníhkupectiev Martinus.sk/Foxford a medzi zakladajúcimi členmi politického hnutia je i Zora Jaurová, ktorá je zároveň členkou redakčnej rady denníka N. Majiteľ Denníka N a redakčná rada majú zjavne i politické záujmy. Čítajte viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu