Danko v utorok 31. januára 2017 na tlačovej besede obvinil novinárov, že sú podplatení. Na otázky redaktora TV Markíza Michala Kovačiča, ktorí to sú, už Danko neodpovedal. Predseda SNS čelí v posledných dňoch kritike verejnosti, ale i novinárov, jeho obranou, tak ako napríklad i v prípade Roberta Fica je spochybňovanie nestrannosti novinárov a kritických informácií, ktoré o politikoch zverejňujú. 

„Čo je pre takých ľudí z EPH zaplatiť si novinárov v médiách?,“ povedal na tlačovej besede v utorok Andrej Danko.

„To čo ste povedali o médiách malo charakter takmer nejakej mega konšpirácie. Určite uznáte, že by bolo asi dobre neznedôveryhodnovať média, ako celok. Povedzte konkrétny príklad, kto zaplatený čo napísal?… povedal Dankovi na tlačovej besede redaktor TV Markíza Kovačič.

„Viete, keď som bol pred rokom v televízii, tak bolo zaujímavé aké otázky ste mi kládli“, narážal Danko na predvolebnú debatu v televízii Markíza.

„Pán predseda povedzte konkrétny príklad kto zaplatený, čo napísal? Aby ľudia vedeli!,“ pýtal sa rozhorčene Michal Kovačič, no Danko už neodpovedal.

Pozrite si ako kládol tesne pred voľbami v roku 2016 nepríjemné otázky redaktor Kovačič vo volebnej relácii Andrejovi Dankovi:

„KONŠPIRÁCIE SÚ IN. A je mi cťou, že som sa konečne stal predmetom nejakej poriadne veľkej aj ja. Hlavné postavy: Andrej Danko a Robert Fico (zastúpený Erikom Tomášom).
Včera sme sa od predsedu SNS dozvedeli, čo sa malo udiať v predvolebnom štúdiu na Markíze. Otázky na privatizáciu Lesostavu Revúca jeho rodinou vraj dostal preto, že mi ich podsunul Erik Tomáš v snahe pomôcť Smeru, “ uviedol Michal Kovačič na sociálnej sieti a doplnil:

„Dag Daniš dnes ráno v komentári ešte tajuplne podkúril: „Či je to pravda, nevieme. Vieme len to, že vo volebnom štúdiu Markízy dostal nepríjemné otázky.“ Tak si teda povedzme odkiaľ boli tie super tajné informácie o Lesostave a Dankovcoch, ktoré nikto iný nemal. V rozsiahlom článku ich písala Eva Mihockova ešte v októbri 2015 a čo-to publikoval Vladimír Jancura v Pravde už v máji 1999.“

„Týmto ďakujem Eve za dobrú robotu a pozdravujem Daga. A prezradím mu niečo zo zákulisia. Keď sa redaktor pripravuje na poslednú (vyše hodinovú) predvolebnú diskusiu, musí prečítať dve-tri stovky strán programov, článkov aj komentárov. Do finálnej prípravy si ale zahŕňa len dobre preverené informácie. Odporúčam ti to tiež;),“ uviedol Michal Kovačič.

„Michal, ubezpečujem ťa, že informácie, ktoré mám v komentári, som si overoval a sedia (tak ako si si ty nepochybne overoval svoje informácie, ku ktorým si sa dostal). To, že Danko upodozrieval a stále upodozrieva Erika Tomáša, je fakt (potvrdili mi to viacerí poslanci SNS, resp. Dankovi ľudia),“ reagoval komentátor portálu Aktuality.sk Dag Daniš na sociálnej sieti.

„Faktom je aj to, že majú – kvôli Dankovym podozreniam – s Erikom Tomášom veľmi zlé vzťahy. A už dosť dlho. Pokiaľ ide o to, či sú Dankove podozrenia reálne, tam platí, že je to polemické tvrdenie, resp. neoverené. Preto som napísal, že nevieme, ako to bolo (nemám dôkazy ani za, ani proti). A nie je to v tomto prípade ani veľmi podstatné. Podstatné je, že Danko to má napálené v hlave a správa sa podľa toho. A vysvetľuje to jeho opakované výbuchy. Inak, tú informáciu z poslaneckého klubu SNS (Dankove podozrenia voči Tomášovi) som použil prvýkrát už minulý rok, teraz som ju zopakoval, keďže Danko sa k tomu vrátil,“ doplnil Dag Daniš.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu