Mr. Twist – Andrej Hryc, ešte z čias Rádia TWIST (zdroj foto, archív Andreja Hryca)

Bývalý majiteľ rádia Twist šiel do eurovolieb na kandidátke vlastnej strany s názvom Korektúra, názov bol odkazom na jeho knižný bestseller Inventúra. Z aktuálnych údajov zverejnených v registri politických strán vyplýva, že svoju stranu prenechal politickému zoskupeniu, ktoré sa nazýva Pirátska strana. Informáciu priniesli Aktuality.sk.

Predsedom strany sa po novom stal Michal Pírek, ktorý ale ponúkol Hrycovi miesto čestného predsedu, ten ponuku zatiaľ zvažuje.

Bola to práve Pirátska strana, ktorá podporila v eurovoľbách Hrycovu stranu Korektúra. „Odôvodňovali to tým, že na Slovensku zatiaľ neexistuje žiadna pirátska strana a Hrycov program aj životný príbeh je im sympatický,“ uviedli Aktuality.sk.

„Pírek však ochotu Hryca odovzdať mu stranu nepripisuje predvolebnej podpore. V Show Jana Krausa koncom apríla vyhlásil, že eurovoľby považuje za test politického výtlaku svojho mena, a keď neuspeje, ponúkne stranu opozičnému subjektu,“ uviedli Aktuality.sk.

Hryc si hneď po revolúcii založil a šéfoval Rádiu TWIST, ktoré v tej dobe, ako jediné nezávislé médium na Slovensku bojovalo s vládnou garnitúrou Vladimíra Mečiara.

Boj sa ale po rokoch skončil s nalomeným zdravím a s dezilúziou, a tiež aj koncom TWIST-u a odmlčaním sa na verejnosti.

Andy Hryc sa síce vytratil z mediálnej scény koncom rádia Twist, ale médiá i naďalej sleduje. „Dlhé roky som sa aktívne angažoval na našej mediálnej scéne tým, že som pomáhal budovať slobodné média, hlavne v oblasti rozhlasového vysielania. Dnes som poslucháčom, divákom a čitateľom, aktívnym pozorovateľom širokého mediálneho spektra. Môj vzťah je do istej miery kritický, keďže sa žiaľ každý deň presviedčam, že profesionálna úroveň našich médií neustále klesá, do istej miery je to spôsobené nekontrolovanou komercializáciou a žiaľ aj klesajúcou profesionalitou niektorých ľudí, ktorí si o sebe myslia, že sú žurnalisti,“ uviedol v archívnom rozhovore pre Mediahub.sk Andrej Hryc.

Naďalej tiež pôsobí ako honorárny konzul Seychelskej republiky na Slovensku. V roku 2013 sa na krátko vrátil sa do centra mediálneho diania. Chtiac, či nechtiac to docielil tak že napísal knihu, ktorá ešte pred svojím uvedením na trh vyvolávala otázky.

Jeho štipľavá autobiografia opísala dopodrobna ľudí z mediálnej a spoločenskej brandže a nazval ju Inventúra. 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu