foto: FB Roman Krpelan

V utorok 7. marca v popoludňajších hodinách pyrotechnici zneškodnili zariadenie pripomínajúce mikrofón napojený na diktafón. Na incident upozornil novinár Roman Krpelan, v súčasnosti pôsobí ako poradca prezidenta pre komunikáciu, v minulosti pôsobil i ako zástupca šéfredaktora denníka SME.

„Pred pár hodinami pyrotechnici riadene odpálili podozrivé zariadenie upevnené na strome vo verejne prístupnej časti záhrady za Prezidentským palácom. Zariadenie pripomínalo diktafón a mikrofón, ktoré boli spolu prepojené pomocou káblov. Prezident v tom v čase nebol v Prezidentskom paláci,“ napísal na sociálnej sieti Roman Krpelan.

„Pracovníci Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR zaregistrovali na strome pripevnené elektronické zariadenie. Išlo o priestory záhrady, ktoré sú verejne prístupné. Policajti uzatvorili ulicu a privolali pyrotechnikov. Tí zariadenie odstránili a zneškodnili vzdušnou pištoľou. Nešlo o žiadne výbušné zariadenie,“ uviedol to hovorca Ministerstva vnútra SR Ivan Netík s tým, že momentálne z kamier zisťujú, kto zariadenie pripevnil na strom. Informoval portál Aktuálne.sk

foto: FB Roman Krpelan
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu