tím spolupracovníkov relácie Anjeli strážni (zdroj foto: RTVS)

Prvý rozhovor si diváci mohli pozrieť na obrazovke, vtedy ešte STV 1, v januári 2004. Odvtedy sa Anjeli strážni Aleny Heribanovej stali príjemným spoločníkom sobotného večera mnohým divákom.

Tvorcovia predstavili viac ako 500 hostí a priniesli 7500 hodín zaujímavých rozhovorov. Špeciálny zostrih ku 15. výročiu programu odvysiela Dvojka v piatok 16. februára 2019.

Historicky prvým hosťom Anjelov strážnych bol 13. januára 2004 herec Juraj Kukura. Talkshow Aleny Heribanovej už navštívilo 500 hostí – mimoriadnych osobností, umelcov, lekárov, vedcov, športovcov a ďalších zaujímavých hostí.

Hostia neprichádzali len zo Slovenska, ale aj blízkeho či vzdialenejšieho zahraničia. Alena Heribanová sprostredkovala divákom rozhovor aj s charizmatickým Jeremym Ironsom či legendárnym skladateľom Enniom Morricone, ktorý je často označovaný za Verdiho 20. storočia.

Prišla aj Waris Dirií, modelka, spisovateľka, herečka a bojovníčka za ľudské práva, ktorá odhalila svetu hrôzy ženskej obriezky. Zoznam zahraničných hostí je však oveľa dlhší. Diváci sa prostredníctvom obrazoviek stretli s Francom Nerom, Susan Vega, Rickom Astley, Lisou Stansfield či Josém Curom.

„Anjeli strážni otvorili srdcia vyše 500 skvelým osobnostiam z celého sveta. Spoznať ich vzácne životné osudy je tým najväčším bohatstvom, ktoré sme divákom mohli ponúknuť. Pri vzniku relácie stál určite ten najsilnejší anjel strážny a drží nad nami krídla už 15 rokov,“ povedala Alena Heribanová, moderátorka a scenáristka Anjelov strážnych.

Počas 15-tich rokov vysielania Anjelov strážnych si diváci mohli pozrieť aj rozhovory so slávnymi, známymi, ale aj menej verejnosti známymi slovenskými osobnosťami. Relácia priniesla ako jedna z prvých aj rozhovor s jadrovým fyzikom a viceprezidentom CERNu Branislavom Sitárom či biologičkou Monikou Gullerovou.

Z množstva slovenských a českých hostí si v jubilejnej relácii v sobotu 16. februára RTVS pripomenie i rozhovor s Václavom Havlom, Vierou Čáslavskou, profesorom Jaroslavom Simanom, hercom Jurajom Kukurom, športovcami Martinou Moravcovou, Mirom Šatanom, ale aj Zděnkom Svěrákom, Karlom Gottom, Editou Gruberovou.

Za 15 rokov Anjelov strážnych si diváci mohli pozrieť aj exkluzívne rozhovory s profesorom Štefanom Nosáľom, lyžiarkou Veronikou Zuzulovou, profesormi Jurajom Pechanom a Jánom Brezom či Pavlom Traubnerom, Michalom Hudákom, Bolkom Polívkom, Pavlom Bršlíkom a mnohými ďalšími výnimočnými osobnosťami.

Špeciálnych, narodeninových, Anjelov strážnych si diváci môžu pozrieť v sobotu 16. februára 2019 na Dvojke o 20.10 h.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu