ilustračná foto koláž: MediaWatch.Dog, zdroj foto: pixabay.com

Podpredseda a zakladajúci člen politickej strany SNS hovorí, že chce „vyvážené politické spravodajstvo, v ktorom nedostávajú hlas úplne okrajové, ale politicky korektné skupinky.“ V rozhovore pre SME uviedol nepodloženú konštrukciu, že RTVS organizovala štrajk učiteľov.

„Poviem to na rovinu. Slovenská televízia nemôže organizovať štrajk 200 učiteľov a robiť z toho hlavnú správu. Keby sa celý ten ansámbel, ktorý tvorili dve percentá zo všetkých učiteľov, nedostával pravidelne na obrazovku, nikdy by sa nevytvoril dojem, že je tu nejaký štrajk učiteľov, “ uviedol v rozhovore pre SME Anton Hrnko.

Na otázku redaktorky Lucie Krbátovej, ktorá žiadala o vysvetlenie, ako konkrétne to myslel, odpovedal už vyhýbavo, že je to jeho názor „Ja som to tak vnímal na televíznej obrazovke,“ povedal poslanec za SNS.

Hrnko si z kritiky RTVS spravil svoju politickú agendu. Pripustil, že SNS môže mať zo slovenskou televíziou nejaké politické záujmy.

Na otázku či chce politická strana SNS výmenu súčasného generálneho riaditeľa RTVS, Anton Hrnko bez bližšej argumentácie odvetil: „My ho nechceme odvolať ani robiť nejaké mimoriadne opatrenia. V každom prípade si myslíme, že pán Mika svoju kapacitu už vyčerpal.“

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu