Náramky, hodinky či okuliare – na trh postupne prichádzajú tzv. „nositeľné technológie“ s ďalšími inteligentými možnosťami pre svojich používateľov.  Klienti Tatra banky sa už môžu tešiť na prvú bankovú aplikáciu pre Google Glass na Slovensku.

Zatiaľ čo Google Glass sú len vo fáze prototypu a na Slovensku sa o nich ešte len šepká, Tatra banka už mala možnosť si ich vyskúšať a pripraviť pre ne prvú bankovú aplikáciu na Slovensku – Tatra banka pre Google Glass.

 

Po zadaní hlasových pokynov môžu klienti vďaka tejto aplikácii pre Google Glass vyskúšať a zažiť nasledujúce služby:

Spojenie s kontaktným centrom (hlasový pokyn „Call DIALOG Live“) – uskutočnenie hovoru na kontaktné centrum DIALOG Live. Vďaka overeniu hlasom služba maximálne zvyšuje komfort klienta.

Lokalizácia bankomatov (hlasový pokyn „Find ATMs“) – aplikácia nájde a umožní navigáciu k najbližším bankomatom Tatra banky, bankomaty sú zobrazené aj prostredníctvom Augmented reality (aplikácia ukáže bankomaty v okolí, je potrebné len otáčať hlavou a bankomaty sa zobrazujú v správnom smere).

Lokalizácia pobočiek (hlasový pokyn „Find branches“) – aplikácia nájde a umožní navigáciu k najbližším pobočkám Tatra banky, pobočky sú zobrazené aj prostredníctvom Augmented reality.

Prezentácia inovácií Tatra banky (hlasový pokyn „Show me innovations“) – aplikácia spustí videoprezentáciu s inováciami banky.

„Nositeľné technológie sa vďaka dostupnosti mobilného internetu ako aj vďaka zvyšujúcemu sa záujmu používateľov interagovať rýchlo a intuitívne čoskoro rozšíria do rôznych zariadení, Google Glass sú jednou z prvých lastovičiek,“ vyjadrila sa Pamela Babuščáková, vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Očakáva sa, že prvé Google Glass budú komerčne dostupné na trhu v priebehu leta tohto roka. V prípade záujmu môžu nadšenci inovácií nájsť aplikáciu pod názvom Tatra banka pre Google Glass TU.

Tatra banka priniesla aplikáciu v spolupráci s českou spoločnosťou Inmite.

Zdroj: Tatra Banka, Google Glass, YouTube