Apple TV Plus je nová streamovacia služba, ktorú v posledný marcový týždeň predstavila spoločnosť Apple. Do sveta streamingu tak prichádza silná konkurencia.

Spoločnosť Apple očakáva od svojej novinky Apple TV Plus veľa. Podľa vyjadrení na tlačovej konferencii, ktoré zverejnil The Verge by sa Apple TV Plus mala stať „novým domovom pre najkreatívnejších autorov na svete s exkluzívnymi originálnymi predstaveniami, filmami a dokumentárnymi filmami“. Na formovaní novej služby sa podieľa aj slávny holywoodský režisér Steven Spielberg.

Steven Spielberg chce oživiť 93-ročnú značku Amazing Stories pre Apple TV Plus. Podporu pre novú službu vyjadrili aj herecké hviezdy ako Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Steve Carell, Jason Momoa, Alfre Woodard, Kumail Nanjiani, J. J. Abrams, Sara Bareilles a Big Bird.

Apple plánuje už v priebehu tohto roka vynaložiť na originálny obsah v novej službe 2-miliardy dolárov.

Aplikácia Apple TV Plus bude bez reklám, dostupná na požiadanie a zobraziteľná online aj offline. Apple plánuje spustenie služby vo viac ako 100 krajinách niekedy tento rok na jeseň.

Ceny novej služby spoločnosť ešte nezverejnila. Prístup k Apple TV Plus bude možný prostredníctvom prepracovanej Apple TV aplikácie na iOS, Mac, Roku, Fire TV a rôznych televíziách.

Apple nezabúda ani na svoju aplikáciu Apple TV. Spoločnosť plánuje urobiť z aplikácie miesto, ktoré zákazníkom umožní platiť za HBO, Showtime, Starz, CBS All Access a ďalšie služby priamo cez televíznu aplikáciu.

Samozrejme, aj sledovanie bude možné priamo v „appke. Apple bude spracovávať streamy a sľubuje špičkovú kvalitu obrazu a zvuku pre všetky kanály. Aplikácia by mala byť dostupná už v máji 2019. Netflix v nej, ale nebude.

Apple plánuje spustiť aj aplikáciu iTunes Movies a TV pre televízory Samsung. Tá istá aplikácia bude dostupná aj na televízoroch od spoločnosti Sony, LG, Vizio a ďalších.

Novinky, ktoré Apple čoskoro spustí na trhu sú zaujímavé a lákavé. Apple, ale nezverejnil mnoho ďalších dôležitých informácií, medzi ktoré patrí aj cena. A práve cena môže rozhodujúca pre priazeň divákov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu