Apple rádio štartuje ako Beats 1 - titulka
zdroj: pixabay.com

Po nedávnej akvizícii Apple a Beats sa stalo to, čo spoločnosť Apple aj mnohí odborníci nazývajú zavŕšením predstáv mnohých hudobníkov ale i poslucháčov. Vzniklo Rádio Beats 1, ktoré 30. júna odštartovalo svoje vysielanie, ako uvádza portál techcrunch, a to až z troch svetových veľkomiest za doprovodu skutočne zvučných mien medzinárodnej hudobnej scény.

Beats 1 je špecifické rádio, nielen čo sa vysielania týka, ale tiež spôsobu, akým bude možné si ho „naladiť“. Nonstop vysielanie tvorené zo živých vstupov, hudobných noviniek a výberu toho najlepšieho i exkluzívnych rozhovorov, naživo či zo záznamu, si vypočujete iba prostredníctvom Apple Music.

Keďže hudba bola pre Apple vždy dôležitá, došlo ešte v roku 2014 k akvizícii Apple a spoločnosti Beats. Jej výsledkom je okrem iného aj práve štartujúce rádio Beats 1, od ktorého si isto v Apple veľa sľubujú, o čom svedčí aj masová reklama so sloganom: „Celosvetovo. Vždy dostupné.“ Obrovský bilboard svieti aj na Times Square v New Yorku.

Vysielať by sa malo z troch štúdií v troch metropolách: Londýne, New Yorku a Los Angeles a rovnako zvučné sú aj mená, ktoré budú s Beats 1 spolupracovať. Troch stálych moderátorov by malo dopĺňať množstvo hosťujúcich hudobných hviezd a popredných dídžejov. Priestor tu dostanú aj Dr.Dre – najbohatší raper a spoluzakladateľ Beats Electronics, Drake alebo Jaden Smith.

Jeden z trojice moderátorov Zane Lowe, zvučné meno známe z rádia BBC 1 už pred spustením vysielania Beats 1 na svojom Twitter profile prezradil, že jeho prvým hosťom nebude nik iný ako Eminem. Rozhovor so známym raperom bude odvysielaný zo záznamu.

Nielen Eminem ako úvodný hosť štartujúceho rádia Beats 1 však svedčí o jeho veľkom potenciále a ambíciách, ktoré s ním Apple má.

Patrícia Štofanová

Sledujte nás aj na Facebooku

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu