Už 14. januára Apple vypustil do sveta svoje prvé televízne reklamy na bezdrôtové slúchadlá AirPods, ide o sériu štyroch spotov v rámci kampane s názvom „skutočne kúzlo“. Spoty vznikali in-house, sú opäť raz dielom spoločnosti Apple a nevznikli pod taktovkou nejakej reklamnej agentúry.

V prvej trojici spotov zverejnenej na oficiálnom kanáli Apple na Youtube dominuje elegantný freestyle tanečník Lil Buck, ktorý si prechádzku ulicami oživil so svojim novými slúchadlami AirPods.

V reklamnom spote „iPhone 7 + AirPods – Pairing“ je znázornené ako tanečník Lil Buck drží svoj iPhone a AirPods, ktoré sa automatický spárujú. Vidieť to v zábere na telefón, kde iPhone okamžite identifukuje Lilove bezdrôtové slúchadlá. Následne je reklama venovaná tanečnému umeniu Lila Bucka, s jemným nasmerovaním k faktu, že bezdrôtové slúchadlá AirPods zostanú v ušiach aj keď vzdorujú gravitácii.

Aj v druhej AirPods reklame s názvom „iPhone 7 + AirPods – Siri“ je ústrednou postavou tanečník Lil Buck, ktorý tentokrát poukazuje na jedinečnú funkciu slúchadiel, keď poklepaním na pravé slúchadlo a následnou slovnou požiadavkou docieli spustenie svojej obľúbenej piesne, na ktorú opäť predvedie svoje tanečné umenie.

Tretí reklamný spot je už spojením prvých dvoch krátkych spotov a je to v podstate kompletný reklamný spot v trvaní jednej minúty, kde sa nachádza aj spárovanie iPhonu a AirPods aj funkcia bezdotykového spustenia hudby, aj vzdorovanie gravitácii, aj automatické zastavenie hudby po zložení slúchadla z ucha… Všetko je obohatené o excelentné tanečné umenie tohto vynikajúceho umelca.

Štvrtý spot je iný. Predstavuje šikovný pokus, kde sú slúchadlá AirPods použité ako noty, ktoré sa zobrazujú na notovej osnove. Hoci to nie je úplne technicky správna notová prezentácia piesne „Down“ od interpretky Mariany Hill, lákavé klavírne intro napriek tomu sprostredkováva dobrý pocit z dizajnu AirPods.

Reklamný spot sa teší veľkej takmer 9 miliónovej sledovanosti, za ktorú z veľkej časti môže najmä „chytľavá“ pieseň, ktorá sa dá počúvať dookola a s časti tanečným umením Lila Bucka, v konečnom dôsledku je to vynikajúci reklamný spot, ktorý spĺňa svoj cieľ.

Všetky štyri reklamné spoty, končia mottom: „AirPods pre iPhone 7, skutočné kúzlo“.

Vypočujte si aj originál skladby použitej v spote – „Down“ od Mariany Hill:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu