foto: pixabay.com

V utorok 21. januára sa konal 49. Kongres Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc (ANRTS). Po odchode televíznych vysielateľov z ANRTS rádioví vysielatelia zvolali mimoriadny kongres. Na základe zmeny v zložení členov, rádioví vysielatelia zmenili názov asociácie na Asociáciu rádií Slovenska (ARS) a schválili si nové stanovy.

Asociácia rádií Slovenska si zvolila aj nové vedenie, prezidentom sa stal Ivan ANTALA (generálny riaditeľ Rádia EXPRES) a viceprezidentom Tomáš KAPUSTA , generálny riaditeľ Rádia JEMNÉ.

Členmi Rady Asociácie sú okrem prezidenta a viceprezidenta, Rastislav DUTKA, z FUN Rádia, Zuzana SZAKÁCSOVÁ z Rádia LUMEN a Miriam KITTLER, ktorú nominovali zástupcovia regionálnych rádií. V tomto zložení budú pôsobiť najbližšie trojročné funkčné obdobie (2020 – 2023).

Asociácia nezávislých rozhlasových staníc (ANRS), bola založená 15. decembra 1992, zakladajúcimi členmi bolo sedem rozhlasových staníc: FUN RADIO, RADIO TWIST, a.s., RADIO RAGTIME, RADIO R.M.C. – CENZA, spol. s r.o., KLASSIC RADIO, spol. s r.o., FM RADIO D.C.A, spol. s r.o., RADIO TATRY – I.L.C., spol. s r.o.

V roku 1997 po prijatí spoločnosti MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. asociácia zmenila názov do podoby Asociácia nezávislých rozhlasových a televíznych staníc (ANRTS) a do konca roku 2019 zastupovala aj televíznych vysielateľov.

Asociácia počas celej svojej dvadsaťsedem ročnej existencie sa dôsledne a zodpovedne podieľala na vzniku a vývoji legislatívneho a regulačného rámca slovenského mediálneho prostredia. Asociácia rádií Slovenska (ARS) aktuálne reprezentuje šestnásť súkromných rádií.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu