V Saudskej Arábii ženy nesmeli riadiť motorové vozidlá. Tento zákaz bol v júni 2018 zrušený. Pri tejto príležitosti spustili značky reklamné kampane, ktoré sú oslavou tohto historického momentu.

Reklamný spot v dĺžke 1 minúta 14 sekúnd jednoduchým a výstižným spôsobom poukazuje na spojenie sily saudskoarabskej ženy a automobilu značky Audi. Informáciu zverejnil adweek.com.

V reklamnom spote sa spoločnosť Audi sústreďuje na moderný saudskoarabský manželský pár, na ktorom predstavuje príklad rovnosti mužov a žien týkajúci sa šoférovania.

„Týmto filmom vítame ženy z kráľovstva Saudskej Arábie do sveta Audi. Sme radi, že budeme súčasťou ich budúceho objavovania,“ pre adweek.com povedal Jorg Dietzel, riaditeľ pre globálnu kreativitu a predajných médií v spoločnosti Audi.

„Komunikácia pri nejakej príležitosti je samozrejme vždy veľmi dôležitá. Ešte lepšie je, ak je tá príležitosť práve takáto,“ pre adweek.com uviedol Armin Jochum, generálny riaditeľ a agentúry CCO Thjnk z Hamburgu, ktorá zabezpečovala vznik reklamného spotu.

Hoci je reklamný spot o oslave šoférovania pre saudskoarabské ženy jeho distribúcia bude celosvetová.

Reklamný spot k historickému momentu pre ženy v Saudskej Arábii spustila aj spoločnosť Shell.

V krátkom reklamnom filme od agentúry M&C Saatchi Dubai, vystupujú piati saudskoarabskí muži, ktorí vyjadrujú svoje myšlienky a úvahy o šoférujúcich ženách.

Niektorí z mužov majú výhrady voči ženám za volantom, väčšinou je to z presvedčenia, že chcú chrániť ženy, ktoré milujú pred nebezpečenstvom šoférovania.

Pri tomto reklamnom videu, ale nie je úplne jednoznačné či sa s ním verejnosť stotožňuje. Video má viac ako 6-miliónovú pozerateľnosť, no úplne vyrovnaný počet označení „palec hore“ ale i „palec dole“.

K zákazu vydávania vodičských preukazov pre saudskoarabské ženy sa Saudská Arábia odhodlala ešte v 50-tych rokoch minulého storočia.

Teraz muži v tejto krajine dospeli k záveru, že je čas na zmenu a pristúpili k historickému ústupku, ktorý podporuje rovnoprávnosť medzi mužmi a ženami.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu