Ilustračná foto, zdroj: pixabay.com

Audiovizuálny fond vyhlásil výzvu č. 7/2019 pre tvorbu a realizáciu slovenských audiovizuálnych diel v rámci ktorej je možné do 9. septembra 2019 predkladať žiadosti o poskytnutie finančných prostriedkov formou dotácie alebo dotácie v kombinácii s pôžičkou na zabezpečenie produkcie.

Audiovizuálny fond aj v tejto výzve pokračuje v iniciatíve „MINIMAL“, ktorá v minulosti dala príležitosť vzniknúť trom filmom Babie leto, Kandidát, či Stanko, ďalší Stand Up je pred dokončením.

Program „MINIMAL“ má za cieľ podporiť realizáciu a verejné uvedenie nízkorozpočtových kinematografických diel z produkcie prevažne mladých režisérov. Audiovizuálny fond plánuje podporiť v rámci tejto výzvy dva projekty celkovou sumou 300 tisíc eur.

„Výzva je zároveň všeobecne zameraná na produkciu hraných, dokumentárnych a animovaných kinematografických diel s väčšinovým tvorivým aj producentským podielom slovenského producenta, na produkciu animovaných audiovizuálnych diel primárne určených pre televízne vysielanie a tiež na zabezpečenie produkcie koprodukčných audiovizuálnych diel s menšinovým tvorivým a producentským podielom slovenského koproducenta,“ zverejnil Audiovizuálny fond na svojom webe. 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu