Po odchode Rasťa Chválu z redakcie SME nedokázalo vedenie redakcie promptne nahradiť video kontent, ktorý vytváral. Rasťo Chvála si v septembri 2015 založil po desiatich rokoch pôsobenia pod SME vlastný projekt pod názvom Garáž.tv a spolupracuje s Denníkom N. Redakcia SME dokázala prvý automobilový video test po jeho odchode vytvoriť až po dlhých ôsmich mesiacoch – v máji 2016.

Pozrite si prvé video Auto.Sme.sk Michala Švančaru z 2. mája 2016:

“Web Auto.Sme.sk začal fungovať na jar 2004 a jeho prvým redaktorom bol Rastislav Chvála (…). S myšlienkou “preklopiť” písané informácie z denníka na web prišiel vtedajší šéf oddelenia elektronického publikovania SME.sk Valér Kot. V podstate dal zelenú myšlienkam Rasťa Chválu, ktorý v tom čase pripravoval kostru a fotografie pre možný web. Vývoja stránky sa ujal Martin Paulďuro, s ktorým sme dali na web prvú fotogalériu na Sme.sk. Rasťo Chvála v roku 2005 natočil prvé video a zavesil ho cez odkaz do článku (o jazdení na snehu). Vtedy išlo o vôbec prvé automobilové video svojho druhu na slovenskom automobilovom webe. Tu je: Ako jazdiť na snehu ? – teraz aj video, ” zaspomínal si pre Masmediálne.info Tomáš Novotný, projektový manažér a redaktor SME.sk.

Rasťo Chvála v septembri 2015 po približne 10 rokoch z Auto.SME.sk odišiel a založil si vlastný projekt Garáž.tv. Čítaj viac.

Čítanosť Auto.SME.sk paradoxne ani po odchode Rasťa Chválu neklesala, podľa výskumu AIMmonitor  čítalo portál mesačne takmer 319 tisíc unikátnych návštevníkov (priemer za 8 mesiacov: 9/2015 až 4/2016), čo je viac o +33 tisíc čitateľov v priemere mesačne. V roku 2015 navštívilo Auto.SME.sk zhruba 286 tisíc unikátnych čitateľov mesačne (priemer za 8 mesiacov: 1 až 8/2015).

Weby Autobild.Cas.sk (vznik 8/2014, čítanosť priemer 587 tisíc RU/mesačne ), Auto.SME.sk (341 tisíc) a Podkapotou.Zoznam.sk (308 tisíc) patria medzi najčítanejšie weby s automobilovou problematikou na Slovensku.

Konkurenciou sú im projekty, ako Auto.Pravda.sk (216 tisíc), Automix.Atlas.sk (196 tisíc), či Autozurnal.TA3.com (32 tisíc) a Topspeed.sk (nie je v AIMmonitore).

Pozrite si podrobné tabuľky (po kliknutí sa zväčší):

tabulka citanost 2016-ru total-automobilove servre-autobild, auto.sme.sk, automix,atd.-tabulka-Masmedialne.info, zdroj dat-AIMmonitor
tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor
tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor
tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: AIMmonitor

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu