V rámci svojej Rastovej stratégie vstupuje česká automobilka ŠKODA AUTO do novej oblasti podnikania. S loďou ŠKODA VisionSea predstavuje značka svoju prvú čistokrvnú motorovú jachtu. Atraktívne športové plavidlo je skutočnou bombou z Mladej Boleslavi, ktorá zrýchli tep fanúšikom športových člnov.

Automobilka ŠKODA uvedie na trh svoju prvú čistokrvnú motorovú jachtu ŠKODA VisionSea - obr.
ŠKODA VisionSea (zdroj foto: ŠKODA Auto Slovensko)

ŠKODA VisionSea priváža na vodu maximálnu dávku emócií. Dizajnérsky tím značky ŠKODA navrhol super ostrú, zhruba 10 metrov dlhú strelu, ktorá svojím expresívne dynamickým tvarom, precíznosťou a vzhľadom zrejme stanoví nové meradlá vo svojom segmente.

Zeleno lakovaná jachta si pritom vypožičala aj niekoľko prvkov zo štúdie kupé ŠKODA VisionC, ako napríklad stúpajúcu líniu v zadnej časti okna kabíny. V bočnom pohľade vytvára ostrá línia zaujímavé kontrasty svetla a tieňa. Všetky plochy sú vypracované trojrozmerným sochárskym štýlom, pričom dodávajú lodi svojský a silný charakter.

Výrazná, vpredu špicatá predná časť pripomína žraloka. Zvláštne akcenty pritom vytvárajú ostrý, dovnútra smerujúci prelis v prednej časti. Toto radikálne poňatie opäť oživuje jeden z podstatných výtvarných prvkov štúdie ŠKODA VisionC.

Ako je pre značku ŠKODA typické, výrobca avizuje, že motorová jachta sa bude vyznačovať vysokou funkčnosťou a celým radom Simply Clever riešení. ŠKODA VisionSea ponúka najväčší priestor pre nohy vo svojej triede a obrovské úložné priestory. Plávacie vesty sú umiestnené v praktických držiakoch pod sedadlami.

Štandardná výbava okrem iného zahŕňa aj výškovo nastaviteľné a pravou kožou obšité kormidlo, dva nerezové držiaky fliaš s objemom 1,5 litra a odkladaciu priehradku pre tablet. Mimoriadne praktický je výklopný hák na vodné lyže. Hák možno odblokovať pomocou ovládacieho tlačidla v kokpite, vyklopiť ho a opäť sklopiť.

Aby sa pri rýchlej jazde alebo silnom vlnobití predmety na palube nešmýkali, je možné ich pripevniť špeciálnymi cargo-prvkami alebo protišmykovými koberčekmi. Dobrý výhľad navyše zaručí jelenica s protiprachovým efektom, ktorá je založená v slnečnej clone.

Čo sa týka motorizácie novej lodi, vydala sa česká automobilka s modelom ŠKODA VisionSea novou cestou. Športová motorová jachta je vybavená najnovšou technológiou vonkajších závesných motorov a ako prvý model značky ŠKODA disponuje veľmi moderným hybridným pohonom.

Neobmedzenú zábavu umožňuje preplňovaný benzínový motor s priamym vstrekovaním paliva s výkonom 132 kW/180 k a elektromotor s výkonom 198 kW/270 k. Tieto dva motory definujú nové meradlá, čo sa týka hmotnosti, kultivovanosti chodu a akcelerácie a v kombinácii so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou (DSG), vyvinutou špeciálne pre hybridné modely, predstavujú ekologickú a zároveň dynamickú pohonnú jednotku.

ŠKODA VisionSea na elektrický pohon prejde až 50 námorných míľ, celkový dojazd tohto inovatívneho športového plavidla tvorí zhruba 980 námorných míľ.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu