Tesla PowerBank (foto: shop.tesla.com)

Keď sa povie Tesla, zákazník si predstaví elektromobil. Tesla motors, ale nevyrába, iba špičkové elektromobily. Ich najnovším produktom sú napríklad i externé batérie PowerBank pre mobilné zariadenia.

Možno sa to zdá mierne zvláštne, ale spoločnosť Tesla sa naozaj zaoberá aktuálne aj výrobou externých batérií, ktoré uvedie na trh pod názvom PowerBank.

Okrem novinky, ktorú nedávno ohlásila, vyrába napríklad ale aj externé batérie pre domácnosti Tesla Powerwall, ktoré sa používajú na napájanie, najmä v prípade katastrofy alebo výpadku elektrickej energie. Informáciu o novom produkte spoločnosti Tesla zverejnil digitaltrends.com.

Nová externá batéria PowerBank od Tesly, ktorá je určená pre mobilné zariadenia používajúce iOS a Android, je poháňaná rovnakou bunkou 18650, čo je rovnaká lítium-iónová bunka, aká sa používa aj vo vozidlách Tesla S a X.

Kapacita externej batérie od Tesly je podľa informácií z webu techcrunch.com iba 3350mAh, čo znamená, že väčšina telefónov sa cez ňu dá nabiť iba raz v rámci jej jedného plného nabitia.

Výkon externej batérie od Tesly je 5V/1,5A, čo je v priemere rovnaké, ako pri všetkých ostatných batériách rôznych výrobcov, okrem tých najnovších, ktoré používajú technológiu rýchleho nabíjania spoločnosti Qualcomm.

Portál digitaltrends.com kritizuje nie príliš priaznivú cenu novej PowerBank od Tesly, ktorá je niekoľko násobne vyššia ako konkurenčné externé batérie.

Mnoho lacnejších zariadení je, kompatibilných len s jedným zariadením. Externá batéria od Tesly ale obsahuje obidva konektory, teda môže sa cez ňu nabíjať zariadenie aj s Androidom, aj s iOS-om.

Okrem externej batérie uviedla Tesla na trh aj desktopovú nabíjačku Supercharger, ktorá má rovnako elegantný dizajn ako PowerBanka. Podľa informácií z androidcentral.com je to rovnaká nabíjačka, ktorá sa používa pre vozidlách Tesla, len v menšej mierke.

Zaujímavé je, že i napriek vysokej cene je externá nabíjačka aktuálne v eshope Tesla vypredaná. Milovníci značky Tesla, zrejme pri jej kúpe nepozerajú na cenu, ale na imidž a kvalitu, ktorá je príznačná pre Teslu.

Tesla Desktop Supercharger (foto: shop.tesla.com)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu