„Vy ste sa pokúsili postaviť svoj biznis na karikatúre Adolfa Hitlera, nie je to za čiarou!?,“ začal otázkou rozhovor redaktor Martin Veselovský v štúdiu televízie DVTV. „Nebol to prvotný zámer celého projektu, ako takého,“ tvrdia autori Kefírera David Koutý a Lukáš Lukeš.

Uvedenie kefírového mlieka na trh je teraz aktuálne pozastavené, keďže autori projektu, ako sami priznali, čelia predžalobnej výzve od vydavateľstva Argo, ktoré tvrdí, že ich grafický motív obalu knihy Už je tady zas, ktorú vydali ešte v roku 2013 je podobný s grafikou Kefírera.

obal knihy Už je tady zasV originále kniha vyšla pod názvom Er ist wieder da už v roku 2012 a je od nemeckého spisovateľa Timura Vermesa, ktorý vyrozprával satirický príbeh v ktorom opisuje čo by sa stalo, ak by sa nemecký diktátor vrátil do súčasnosti.

Autori Kefírera ale plagiátorstvo odmietajú a tvrdia, že „Symbol ako taký, je natoľko generický, že je zložité, ak nie nemožné si naň nárokovať práva. Je to zhruba rovnaké, ako keby ste žaloval niekoho za to, že má srdiečko v znaku,“ tvrdia.

Pozrite si celý rozhovor v televízii DVTV na webe > Aktuálně.tv

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu