zdroj: AXA

AXA spustila globálnu výzvu na sociálnych sieťach, aby podporila všetkých, ktorí sa v prvej línii stretávajú s COVID-19.

Za každý odkaz na sociálnych sieťach Twitter, LinkedIn a Instagram s vizuálom a s hashtagmi #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction daruje 10 EUR na podporu jednotiek intenzívnej starostlivosti v Českej republike a na Slovensku, ktoré sú zapojené do programu Fondu 101.

Na stránkach Fondu 101 je zároveň možné výzvu skupiny AXA podporiť priamym finančným darom smerujúcim do programu Fondu 101 v Čechách alebo na Slovensku.

Cieľom výzvy skupiny AXA je nielen poďakovať a vyjadriť podporu ľuďom v prvej línii, ale aj pomôcť jednotkám intenzívnej starostlivosti v Českej republike a na Slovensku, ktoré sú zapojené do programu Fondu 101.

Do výzvy je možné sa zapojiť na sociálnych sieťach LinkedIn, Twitter a Instagram do 30. júna 2020. Pravidlá sú jednoduché – stačí na svojom profile niektorej z uvedených sociálnych sietí zdieľať odkaz ľuďom v prvej línii doplnený o hashtagy #AXASolidarityResponse a #AXAHeartsInAction.

Možné je pripojiť aj špeciálny vizuál. Za každý správne zdieľaný príspevok (ten, ktorý obsahuje uvedené hashtagy) venuje skupina AXA 5 EUR na podporu jednotiek intenzívnej starostlivosti v boji s koronavírusom. Skupina AXA Česká republika a Slovensko túto čiastku navyše zdvojnásobí na celkových 10 EUR.

„Ľudia v prvej línii sú skutočnými hrdinami dnešnej doby. Napriek tomu, že ich doma čakajú ich najbližší, každý deň podstupujú riziko nákazy. Ich nasadenie pomohlo zachrániť ľudské životy a zmierniť dopady pandémie. Nie je v našich silách poďakovať sa každému osobitne, preto sme zvolili cestu sociálnych sietí. Pridať sa k nám tak môže ktokoľvek, kto to cíti rovnako ako my,“ povedal Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer, skupina AXA Česká republika a Slovensko.

Všetky finančné prostriedky získané zdieľaním na sociálnych sieťach poputujú na účet globálnej neziskovej organizácie Fond 101. Tá od roku 2008 pomáha viac ako 1 200 jednotkám intenzívnej starostlivosti vo viac ako 60 krajinách sveta, vrátane Českej republiky a Slovenska.

S Fondom 101 pritom skupina AXA dlhodobo spolupracuje aj vďaka dobrovoľníckemu programu AXA Hearts in Action a na jeho konto už pripísala čiastku v hodnote 400 tisíc EUR.

Okrem výzvy na sociálnych sieťach je zároveň možné finančné prostriedky darovať priamo na niektorý z podporných programov jednotiek intenzívnej starostlivosti v Českej republike a na Slovensku.

„Na internetových stránkach Fondu 101 zvolíte čiastku, ktorou chcete prispieť. Potom už len vyplníte platobné údaje a pripojíte odkaz, ktorý chcete venovať ľuďom v prvej línii. Skupina AXA Česká republika a Slovensko vami zvolenú finančnú čiastku aj v tomto prípade zdvojnásobí, a to až do celkovej čiastky 20 tisíc EUR,“ uviedol Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer, skupina AXA Česká republika a Slovensko.

Vizuál pre zdieľanie príspevku na sociálnych sieťach si môžete stiahnuť tu:

zdroj: AXA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu