foto: PEKNE & DOBRE

Na svet prišiel prvý slovenský pokus o vytvorenie gastrokompasu, ktorý v sebe spája ľahké letné čítanie spolu s užitočnými informáciami o dobrých reštauráciách na Slovensku. A nielen to.

Spoločnosť YEME predstavuje nový koncept obchodu s potravinami, ktorý v sebe spája kvalitu lokálnych potravín s komfortným mestským a rodinným nákupom.

YEME ponúka ľuďom vo svojich obchodoch v Bratislave plnochutné potraviny, plné výživných látok a nutričných hodnôt, z ktorých sa dá pripraviť vynikajúce a zdravé jedlo.

Momentálnou horúcou novinkou v YEME, ale nie je primárne jedlo, ale prvý slovenský bedeker, ktorý zostavil Martin Bajník z agentúry PEKNE & DOBRE s pomocou herca a moderátora Ludwiga Bagina.

Do prvého čísla prispel svojimi článkami i Roman Kóňa z Regal Burger a bloger Samo Marec.

foto: PEKNE & DOBRE

Zaujímavý, letný časopis je primárne určený pre Bratislavčanov, pretože potraviny YEME sa zatiaľ nachádzajú len v Bratislave, čiže obsluhuje a prihovára sa komunite hlavného mesta.

„Prvý slovenský gastrokompas s názvom Našinec je sčasti súčasťou letnej kampane s názvom
Poďme von, ale aj výsledkom snahy YEME hľadať na Slovensku gastrokvalitu. Po roku a pol dozrel čas, aby sme sa s touto svojou skúsenosťou podelili aj inak ako len predajom potravín, lebo si myslíme, že povedomie o poctivých potravinách a ich výrobcoch treba kultivovať. Je to také nulté číslo, projekt, v ktorom by sme radi pokračovali aj v budúcnosti,“ načrtol myšlienku zrodu „Našinca“ pre mediawatch.dog jeho zostavovateľ Martin Bajník z agentúry PEKNE & DOBRE.

Gastrobedeker „Našinec“ ponúka čitateľom naozaj zaujímavé letné čítanie, pri ktorom sa dá zasmiať, veľa dozvedieť a dokonca obsahuje aj praktickú mapu s odporúčanými prevádzkami, kde sa môže zatúlaný Bratislavčan dobre najesť, či kde nájde dobré pivo, alebo mliečne farmy.

foto: PEKNE & DOBRE

Na svoje si prídu aj milovníci kvízov a osobnostných testov, keďže v online gastrokompase na microsite www.nasinec.sk, sa môžu po zodpovedaní 10 otázok dozvedieť, ako dobre poznajú slovenskú gastrokvalitu.

„Našinca sme koncipovali ako letné čítanie, ktoré má byť trocha zábavné, trocha inšpiratívne a trocha informačné. Sú tu ľahké texty ako napríklad “Prečo sa v Tatrách nedá dobre najesť” (pozn.: od blogera, pôvodom Tatranca Sama Mareca), ale aj zoznamy kvalitných pivovarov, reštaurácií, či mliečnych fariem. Našinec tiež obsahuje mapu Slovenska pre ľahšiu orientáciu. Pre bližší pohľad odporúčam prečítať,“ priblížil obsahovú štruktúru Martin Bajník.

foto: PEKNE & DOBRE

Za pozornosť určite stojí aj článok „Ako nedostať na Slovensku po papuli alebo 10 tipov pre Bratislavčanov, ako si neurobiť hanbu“, ktorý vtipným spôsobom nahliada do zákulisia slovenských regionálnych rozdielov.

Na prvé, respektíve nulté číslo „Našinca“ mali tvorcovia veľmi málo času, približne dva mesiace a hoci sa na ňom dá ešte veľa pracovať, určite je to celkom pekný signálny pokus ako zmapovať slovenskú gastrokvalitu. Ak bude o Našinca záujem, určite vzniknú aj jeho ďalšie pokračovania.

„Pre krátkosť času sme pochopiteľne nemali kapacitu obehnúť napríklad všetky reštaurácie spomenuté v Našincovi, hoci ja osobne rád cestujem a objavujem regióny aj cez jedlo. Oslovili sme preto ľudí, ktorí sa vyznajú v jednotlivých kategóriách, aby nám poradili vytipovať a vyfiltrovať to podstatné. Našinec nemajú byť Zlaté stránky, kde sa dá nájsť všetko. Sito sme urobili my a vyfiltrovali sme podniky tak, aby boli relevantné, aby boli rozmiestnené po celom Slovensku a aby to boli miesta, ktoré sú zaujímavé a samozrejme známe svojou kvalitou. Ak bude o Našinca záujem, sme pripravení v projekte pokračovať a možno doňho zapojiť aj viac ľudí,“ doplnil Bajník.

foto: PEKNE & DOBRE.

Keďže v súčasnosti je veľmi populárnou činnosťou nakrúcanie vlogov (video blogov) zaujímalo nás či Martin Bajník neuvažoval aj o takejto propagácii slovenskej gastronómie: „Urobiť dobrý blog alebo vlog je pomerne náročná vec a preto si nechávam túto záľubu v oddychovej rovine ako svoje hobby a čas strávený s rodinou, “ povedal Bajaník.

„Našinec určite nie je dokonalý, je to prvý pokus a preto nás nenahnevá konštruktívna kritika, či nejaké praktické tipy. Ostatne práve preto sme na stránke nasinec.sk zriadili možnosť poslať nám nejaký zaujímavý tip,“ dodal Martin Bajaník.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu