Zdroj: Best FM

Dušan Kalný, riaditeľ rádia, v rozhovore pre Rádia.sk prezradil nové smerovanie rádia Best FM. Od januára 2017 z vysielania zmiznú hlasy moderátorov doterajších relácií a rádio sa stane len informačným rádiom. Moderátori odchádzajú, ale spravodajský tím sa bude rozširovať. Kalný prirovnal novú profiláciu rádia k Rádiu Twist.

Klasické prúdové vysielanie v rádiu Best FM ku koncu roka skončí a od nového roka ho nahradí vysielanie programového typu news/information.

Dôvodom je progres, ktorý dosiahlo konkurenčné rádio Vlna s vyšším pokrytím, ktorému Best FM nevedelo ďalej konkurovať a majitelia rádia sa preto rozhodli pre zmenu profilácie rádia a oslovenie novej poslucháčskej základne. Hudobný formát Classic Hits si ale rádio zachová i naďalej.

„Best FM je rádio druhej voľby a nemá pre nás zmysel útočiť na rádio prvej voľby lebo nemáme na to pokrytie a stálo by to príliš veľa peňazí, ktoré by sa okrem pokrytia museli dať do komunikácie a nemalo by to pre nás zmysel. Musíme sa odlíšiť,“ povedal Dušan Kalný, riaditeľ rádia Best FM pre Rádia.sk.

Ako prezradil Dušan Kalný, program rádia budú od šiestej rána až do 18-tej hodiny tvoriť informačné bloky každých 15 minút – rádio informovať o dianí doma i v zahraničí a od 18-tej do do šiestej hodiny rannej bude program tvoriť len hudobné vysielanie, bez vstupov moderátorov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu