Pavel Vilikovský je prvým spisovateľom, ktorý získal po druhý raz literárnu cenu Anasoft litera. V roku 2006 ocenili jeho prózu Čarovný papagáj a iné gýče a 16. septembra 2014 ocenili knihu Prvá a posledná láska, ktorá vyšla vo vydavateľstve Slovart.

Je veľa druhov lásky a tá, o ktorej sa hovorí v dvoch novelách víťaznej knihy, nezodpovedá celkom predstave, aká sa nám pri tomto slove zvyčajne vybaví. Osobne o tom porozpráva Pavel Vilikovský v bratislavskom kníhkupectve Artforum v utorok 7. októbra o 19:00 hod. Literárny večer bude moderovať Viktor Suchý.

Odborná porota ocenila knihu „predovšetkým za prácu s individuálnou rodinou a spoločenskou pamäťou a zároveň za zdržanlivé hľadanie možnej katarzie zoči-voči minulosti i prítomnosti.“ V literárny večer nebude reč len o ocenenom diele. Prednedávnom totiž vyšiel Pavlovi Vilikovskému ďalší román Letmý sneh.

Literárna cena Anasoft litera sa udeľuje za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo alebo za preklad pôvodného prozaického literárneho diela autorov, ktorí sú občanmi Slovenskej republiky a ich diela alebo preklady ich diel do slovenského jazyka sú knižne vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku. V roku 2014 bolo hodnotených až 194 kníh.

citylight_vitaz2014.indd

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu