Operátori a ich otravné verzie rôznych vianočných kolied, blikajúce výzdoby na uliciach a spoty plné umelých úsmevov spod vianočného stromčeka, nám nedajú pokoj už od októbra. Vypustiť vianočnú kampaň, keď ešte nosíme krátke tričká, neznamená problém spôsobený globálnym otepľovaním, ale neschopnosť marketérov.

Reklama okupuje naše domácnosti a ulice, takže vyhnúť sa vianočnému ošiaľu je rovnako nemožné ako čakať, že vás niekedy bude naozaj jej obsah zaujímať.

Vianočné spoty majú neuveriteľnú až zázračnú moc. Nielenže zariadia, aby ste vypli televíziu počas obľúbeného seriálu, ale dokážu vás vypátrať aj v online svete a prenasledovať dovtedy, kým neutečiete z vlastného domu. Keď už ste na ulici a vaše kroky stále nevedú do nákupného centra, máte možnosť nadýchnuť sa reklamného smogu doslova na každom rohu.

Budovy oblepené gigantickými bilbordmi, chodníky pokreslené nezmyselnými sloganmi a živé chodiace reklamy s letáčikmi, ktoré vzbudzujú skôr ľútosť, než záujem. To je realita každého slovenského mesta ďaleko pred sviatkami. Neexistuje spôsob, ako týchto agresívnych Santov zastaviť, máme len možnosť tešiť sa z toho, keď to niekto robí inak. Robí pre nás.

Nedávno som stála na zastávke Zochova a bolo dosť chladné ráno, keď som si všimla, že zastávka je celá zakrytá a vnútri sú emhádečkári, čakajúci na deväťdesiattrojku. Podľa ich vysmiatych tvárí som to tipovala na rajský plyn :), no ukázalo sa, že zastávka je zvnútra vyhrievaná.

Tento jednoduchý, aj keď reklamný ťah, priniesol skutočný úžitok a mal naozaj zmysel. Takto sa to robí! Pomyslela som si a prijala pozvanie zastávky na vianočný punč. O pár dní totiž tá istá spoločnosť, ktorá nás na zastávke zohriala, nalievala na bratislavských Vianočných trhoch punč zadarmo. Odpustila som im aj to, že ho rozdávali v obrandovaných šálkach, lebo aj tie ste si mohli zobrať na pamiatku domov.

Summa summarum ma zahriali na zastávke, naliali punč a spríjemnili večer tak, že som na chvíľu zabudla na komerčné Vianoce mestského usadlíka.

Ľubica Škorvaneková, team Black Apple

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu