Na Nový rok DPB eviduje niekoľko prípadov poškodenia automatov na cestovné lístky a ďalšie prípady vandalizmu. Problémy boli aj s cestujúcimi pod vplyvom alkoholu.

Prečítajte si čo znamenal Silvester pre Dopravný podnik Bratislava:

Zo dňa 1.1.2015 na 2.1.2015 mal dispečing DPB množstvo výjazdov.
Už o 06:53 nahlásil službukonajúci vozmajster autobusov vo vozovni poškodenie interiéru na autobuse nočnej linky č. N93. Vyslaný dispečer škodu spôsobenú vandalom vyčíslil na 100,- €.

O 10:25 nahlásil dispečer DPB ležiaceho chodca pod vplyvom alkoholu na výstupišti električiek Astronomická. Dispečer privolal aj políciu, aby túto osobu ďalej riešila.

O 13:53 nahlásil pracovník spoločnosti prevádzkujúcej automaty cestovných lístkov poškodenie automatu na konečnej zastávke Rádiová. K poškodeniu došlo použitím zábavnej pyrotechniky. Na miesto boli vyslaní dispečeri a polícia a škoda bola odhadnutá na 1500,- €.

Ďalšie poškodenie automatu cestovných lístkov bolo hlásené o 15:05. K poškodeniu automatu na Čiernej vode opäť vzniklo použitím zábavnej pyrotechniky a škoda bola vyčíslená na 300,- €.

Dispečer DPB o 16:01 nahlásil ďalšie poškodenie lístkového automatu v Rači na zastávke Závadská. K poškodeniu došlo použitím zábavnej pyrotechniky a škoda bola za prítomnosti polície vyčíslená na 500,- €.

Približne o trištvrte hodinu po tomto hlásení boli nahlásené ďalšie poškodenia dvoch automatov na cestovné lístky z dôvodu použitia zábavnej pyrotechniky na zastávkach Detvianska a Hybešova.

Poškodzovanie automatov sa začalo ešte v predvianočnom období. DPB, a.s. zatiaľ eviduje odhadované škody na 5 kusoch automatov vo výške cca 4.000 EUR bez DPH, u ostatných 10 kusov je to približne 1.500 EUR bez DPH. Na základe minuloročných skúseností však predpokladáme, že až do skončenia školských prázdnin ešte podobné prípady pribudnú a škody sa tak ešte navýšia. DPB vyzýva občanov, aby nepoškodzovali automaty na cestovné lístky, nakoľko si cestujúci nemôžu na zastávkach zakúpiť cestovné lístky. Zároveň by sa tieto finančné prostriedky dali využiť na skvalitnenie služieb verejnosti.

Novoročná premávka MHD sa nezaobišla ani bez incidentov. Počas nočnej zmeny vznikol vo vozidle incident medzi cestujúcimi. Ten nahlásil o 18:52 vodič linky č. 9. S vozidlom zastavil na Nábreží arm. gen. L. Svobodu v zastávke Park kultúry v smere Karlovej Vsi. Privolaná polícia vyviedla dotyčné osoby a po kontrole vozidla, ktoré vykonal dispečer DPB, bolo opätovne poslané do premávky. Premávka električkových liniek č. 4, 5 a 9 bola zdržaná z dôvodu tohto incidentu od 18:52 do 19:05.

Problémom počas nočnej zmeny boli aj bezdomovci, ktorí obťažovali ostatných cestujúcich. O 22:54 nahlásil cestujúci, že cestuje v linke č. 5 a v druhom vozidle súpravy sa nachádza cestujúci, ktorý zapácha. Vodič bol pracovníkmi dispečingu DPB cez rádiostanicu okamžite vyrozumený, aby na najbližšej zastávke (Pionierska v smere na Komisárky) cestujúceho vylúčil z prepravy, čo sa aj podarilo.

Premávka nočných spojov dňa 2.1. bola bezproblémová.

Šťastný nový rok a veľa úspechov v ňom želá Dopravný podnik Bratislava svojim cestujúcim.

Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.1 Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.2 Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.3 Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.4 Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.5 Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.6 Blog Dopravný podnik - Poškodenia automatov na cestovné lístky zábavnou pyrotechnikou - obr.7

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu