Z vyťažených nových električiek bola 3. novembra 2014  dodaná už prvá električka na Slovensko.

„Dnes ráno bola vyložená obojsmerná električka ForCity Plus  s číslom 7501 na koľaj vo vozovni Dopravného podniku Bratislava, a.s. Počas nasledujúcich dní budú vybavené povolenia na skúšobné jazdy, začne sa so zácvikom vodičov a následne sa vykonajú aj brzdové skúšky. Zároveň budú zaškolení pracovníci ťažkého odťahu a nová obojsmerná električka absolvuje skúšobné zdvihnutie a nakoľajenie. DPB, a.s. už počas celého minulého týždňa preveroval všetky trate a vykonal na nich úpravy tak, aby boli skúšobné jazdy novou električkou bezpečné,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Ľubomír Belfi.

Verejnosti bude električka ForCity Plus slávnostne predstavená už vo štvrtok 6. novembra 2014 od 10:30 do 14:00hod. na Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave.

Od 10:30 do 13:00hod. bude zabezpečený aj sprievodný program – odborný výklad o novej električke pre stredné dopravné školy, slávnostný brífing pre médiá a zároveň program a súťaže pre verejnosť s možnosťou výhry troch celoročných predplatných cestovných lístkov pre študentov zadarmo.

Pozrite si zábery z transportu novej električky do vozovne a jej pokladanie na koľajisko:

Blog Dopravný podnik - Prvá nová električka ForCity Plus v Bratislave! - obr.1 Blog Dopravný podnik - Prvá nová električka ForCity Plus v Bratislave! - obr.2 Blog Dopravný podnik - Prvá nová električka ForCity Plus v Bratislave! - obr.3 Blog Dopravný podnik - Prvá nová električka ForCity Plus v Bratislave! - obr.4

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu