Dopravný podnik Bratislava, a.s. už po štvrtýkrát vypraví do ulíc centra Bratislavy historickú Vianočnú električku. Jazdy centrom mesta sa už stali tradíciou nielen u obyvateľov hlavného mesta, bohato vysvietenú električku obdivujú aj návštevníci a turisti.

Tento rok začne v uliciach Bratislavy premávať Vianočná električka v piatok 5. decembra 2014 a verejnosť ňou bude môcť bezplatne jazdiť od tohto dňa až do predvianočného obdobia – do 23. decembra 2014. Premávať bude denne podľa osobitého časového harmonogramu v hodinových intervaloch od 16:00 až do posledného odchodu o 20:00.

 

Tohto roku zamestnanci DPB, a.s. okrem Vianočnej výzdoby a LED svetelných reťazí na električku nainštalujú ďalšie svetlá, ktoré dodala spoločnosť Osram a samozrejme nebudú chýbať ani sviatočné koledy. Do týchto svetielok bude odetá električka česko-slovenskej výroby typu ČKD-Tatra T2, ktoré vyrábali spoločnosti TATRA Smíchov a ČKD Stalingrad od polovice 50. rokov do začiatku 60. rokov 20. storočia.

dpb

V Bratislave ich jazdilo celkovo 67 kusov v rokoch 1958 – 1988. Vďaka našim šikovným dielenským pracovníkom dnes opäť jazdí v uliciach hlavného mesta, pripomína kus histórie a zároveň spríjemňuje predvianočné obdobie. Cestujúcich čaká neopakovateľná romantika v bohato vysvietenej električke a tým najmenším budú rozdávať lístky naši šarmantní sprievodcovia v historických uniformách.

Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.4

Samozrejme, v predmikulášsky podvečer nebude v električke chýbať ani samotný Mikuláš, ktorý má pre deti pripravené aj tento rok rôzne prekvapenia.

„Veríme, že aj tohto roku cestujúcej verejnosti spríjemníme čas predvianočného obdobia a vďaka našej unikátnej električke, ktorá sa teší obľube nielen u dospelých, ale najmä u tých najmenších, aspoň na chvíľu zabudnú na predvianočný zhon a vychutnajú si v pokoji a v príjemnej atmosfére jazdu centrom mesta,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ing. Ľubomír Belfi.

Trasa Vianočnej električky:
Jesenského – Námestie SNP – Poštová –Vysoká – Blumentál – Vazovova – Americké námestie – Mariánska – Námestie SNP – Kapucínska – Chatam Sófer – Most SNP – Jesenského

Vianočná električka má približne 40 minútovú trasu: v centre mesta z Vianočných trhov na ňu cestujúci môžu nastúpiť na zastávke Jesenského pred starou budovou SND, odkiaľ bude smerovať na Námestie SNP, ďalej bude pokračovať cez Obchodnú ulicu (zastávky Poštová-Martinus a Vysoká), Radlinského ulicu (Blumentál), po Vazovovej ulici (zastávka Vazovova) smerom na Krížnu ulicu (zastávka Americké námestie), Špitálsku ulicu (zastávka Mariánska). Cez námestie SNP bude električka pokračovať v jazde po Kapucínskej (zastávka Kapucínska), ďalej prejde cez tunel (zastávka Chatam Sófer) a následne sa vráti späť do centra po nábreží arm. gen. L. Svobodu (zastávka Most SNP) a cez Mostovú ulicu spať na zastávku Jesenského.

Na zastávke Vazovova bude Vianočná električka stáť približne 20 minút, verejnosť si ju bude môcť v tomto čase detailnejšie prezrieť, respektíve odfotiť alebo sa porozprávať s našimi vodičmi o histórii tohto unikátneho kúsku.

Snažíme sa zachovať históriu verejnej dopravy neustálymi prácami – rekonštruovaním historických vozidiel, aj preto bude vo Vianočnej električke umiestnená pokladnička, do ktorej môžu cestujúci dávať dobrovoľné príspevky práve na rekonštrukciu električiek, ktoré sú pýchou bratislavského dopravcu.

Dopravný podnik Bratislava, a.s. ďakuje všetkým partnerom, ktorí sa podieľali na realizácii a medializácii Vianočnej električky – Stredoslovenská energetika, Recar, Bigmedia, See and Go, masmedialne.info, imhd.sk, veterany.eu, TASR a RádioPoint. Osobitné poďakovanie patrí spoločnosti Osram, zásluhou ktorej bude tento rok exteriérová výzdoba bohatšia.

Príjemnú neopakovateľnú jazdu vám praje team Dopravného podniku Bratislava

Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.1 Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.2 Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.3 Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.5 Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.6 Blog Dopravný podnik - Vianočná električka začne jazdiť už pred Mikulášom - obr.7

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu