V rámci zimnej pohotovosti vykonávali práce počas noci zo dňa 29.12. až 30.12.2014 zamestnanci Dopravného podniku Bratislava.

V noci premávali námrazové vozidlá – električky a trolejbus, aby boli trakčné vedenia na rannú výpravu vozidiel plne funkčné a trate zjazdné. Zo strany vodičov nočných liniek a službukonajúcich dispečerov neboli zaznamenané žiadne požiadavky na posyp komunikácií.

Poveternostná situácia sa v podvečerných hodinách stabilizovala. Prestalo snežiť a nárazový vietor sa zmiernil. Celomestský zásah na posyp komunikácií bol vykonaný o 17:28. Premávka nočných liniek bola bezproblémová.

V noci neboli zaznamenané žiadne závažnejšie mimoriadne udalosti, ktoré by mali vplyv na bezpečnosť a pravidelnosť spojov MHD, ktoré premávali podľa cestovných poriadkov bez meškaní.

Zamestnanci DPB vykonávali čistenie zastávok – práce boli ukončené v nočných hodinách o 02:00 hod. dňa 31.12.2014.
V teréne čistilo zastávky až 79 zamestnancov, ďalší pracovníci boli vyčlenení na čistenie prestavníkov a koľajových zvrškov.

Počas včerajšieho včera sa vykonávalo aj čistenie obratísk a elektronických prestavníkov (konečné zastávky, obratiská, nástupné zastávky). Celkovo tak malo nočnú pohotovosť takmer 100 zamestnancov, vďaka ktorým sa podarilo zabezpečiť bezproblémovú raňajšiu výpravu všetkých vozidiel MHD.

Blog Dopravný podnik - Zamestnanci DPB čistili v nočných hodinách koľajové trate, výhybky a obratiská - Dispecing-obr.2Situáciu počas celej noci monitoroval priamo v meste aj dispečing Dopravného podniku Bratislava. Počas dnešného rána dňa 30.12.2014 neboli zaznamenané napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam žiadne problémy s prevádzkovaním MHD.

Dispečing DPB požiadal o posyp v oblasti Kramárov, kde sa tvorila poľadovica. Posyp sa vykonal o 07:30 a úsek, rovnako ako všetky ostatné kopcovité terény, je zjazdný.

Pracovisko dispečingu je v neustálej pohotovosti a situáciu monitoruje. Cestujúcich budeme na stránke o aktuálnej situácii v MHD informovať priebežne.

Blog Dopravný podnik - Zamestnanci DPB čistili v nočných hodinách koľajové trate, výhybky a obratiská
MHD už jazdí bez problémov – vďaka zamestnancom DPB a aj vďaka cestárom!

Blog Dopravný podnik - Zamestnanci DPB čistili v nočných hodinách koľajové trate, výhybky a obratiská - Dispecing

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu