Medzinárodný filmový festival Karlove Vary je najvýznamnejším podujatím svojho druhu v Českej republike a bývalom Československu. V rámci novej a dlhodobej spolupráce bude značka BMW od tohtoročného 49. ročníka Oficiálnym automobilom festivalu.

Na prepravu významných hostí a na ďalšie významné príležitosti bude pripravená flotila 60 automobilov značky BMW. V rámci tejto spolupráce bude jeden z automobilov BMW dlhodobo využívať aj prezident festivalu Jiří Bartoška (na fotografii).

Pre významných akreditovaných hostí budú k dispozícií luxusné limuzíny BMW radu 7. Doplnia ich rôzne verzie BMW radu 5. Na pohyb po kúpeľnom meste bola zvolené ideálne riešenie vo forme tichého elektrického BMW i3 (na fotografii).

Okrem prepravy významných hostí budú automobily BMW k dispozícii aj pre návštevníkov filmového sviatku, ktorý sa každý rok koná v Karlových Varoch. V špeciálnom stánku BMW pred budovou Lázně I. sa zoznámia s filozofiou, charakterom a aktuálnou ponukou značky BMW. Po dohode dostanú aj možnosť absolvovať testovacie jazdy s vybranými modelmi.

Medzinárodný filmový festival Karlove Vary je nešpecializovaný filmový festival akreditovaný organizáciou FIAPF v kategórii súťažných festivalov. Stojí tak po boku iných prestížnych festivalov ako sú MFF v Cannes, Berlíne, Benátkach či v Tokiu. Koncepcia MFF Karlove Vary je postavená na výhodnej geografickej a politickej polohe Českej republiky na hranici medzi východnou a západnou Európou.

MFF Karlove Vary- Jiří Bartoška a BMW i3
Jiří Bartoška a BMW i3

MFF Karlove Vary v Českej republike každoročne premiérovo predstaví približne 200 filmov z celého sveta.  Vďaka premietaniu na MFF Karlove Vary sa viacero filmov dostane do českej alebo zahraničnej distribúcie, na televízne obrazovky či do programu iných festivalov.  Niektoré filmy uvidia diváci exkluzívne iba na festivale v Karlových Varoch.

MFF Karlove Vary je určený laickej aj odbornej verejnosti a návštevníkom ponúka starostlivo koncipovaný program, kvalitné zázemie a široký servis služieb.

Najväčšej pozornosti sa teší Hlavná súťaž, do ktorej sa dostanú iba celovečerné snímky natočené v uplynulej sezóne a neboli uvedené na medzinárodnej súťaži na inom festivale a súťaž Na východ od Západu. Okrem Súťaže Fórum nezávislých a Súťaže dokumentárnych filmov sú pre divákov pripravené už tradičné informatívne sekcie, tematické prehliadky, retrospektívy či pocty.

MFF Karlove Vary je jeden z najstarších filmových festivalov vôbec – 1. ročník sa uskutočnil v roku 1946. Viac než 40 rokov sa festival organizoval pod tlakom politickej situácie v socialistickom Československu.

V roku 1994 sa organizácie festivalu ujal nový tím na čele so známym českým hercom Jiřím Bartoškom a významnou filmovou publicistkou Evou Zaoralovou, ktorí sa rozhodli pretvoriť stagnujúcu prehliadku na filmové fórum s medzinárodným významom. Tím Jiřího Bartošku a Evy Zaoralovej dokázal svojou novou programovou a organizačnou koncepciou v priebehu pár rokov vrátiť festivalu jeho prestíž a záujem odbornej aj laickej verejnosti.

Festival vzbudzuje vždy obrovský záujem verejnosti a teda i médií: 700 akreditovaných českých a zahraničných novinárov je už stabilnou zárukou toho, že je festival získava celosvetovú pozornosť.  Všetky najdôležitejšie české médiá celoročne informujú o prípravách festivalu a každý deň prinášajú informácie z jeho priebehu. Priestor, ktorý festivalu venujú zahraničné médiá, najmä z krajín strednej a východnej Európy, je neporovnateľne väčší, než priestor venovaný akémukoľvek nému kultúrnemu podujatiu nielen v Českej republike, ale aj v celom stredoeurópskom regióne.

Toto medzinárodné podujatie sa tento rok bude konať od 4. do 12. júla.

 

Zdroj: BMW Group Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu