BMW ohlasuje spoluprácu so spoločnosťou Paramount Pictures na novom filme Mission: Impossible – Fallout

BMW M5 sa objaví po boku Toma Cruisea v úlohe Ethana Hunta v akciou nabitom titule plnom strhujúcich automobilových naháňačiek a kaskadérskych kúskov.

BMW bude exkluzívnym celosvetovým automobilovým partnerom ďalšieho pokračovania legendárnej filmovej série spoločností Paramount Pictures a Skydance Media, ktoré pod názvom Mission: Impossible – Fallout vstúpi 27. júla do kín.

BMW ako partner tejto kultovej filmovej série pôsobí už od roku 2011, pričom v nadchádzajúcom filme BMW opäť predstaví celý rad vozidiel.

V novom filme sa Ethan Hunt (Tom Cruise) a jeho tím IMF (Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames) spolu s niekoľkými dobre známymi spojencami (Rebecca Ferguson, Michelle Monaghan) púšťajú do pretekov s časom po pokazenej misii.

Dynamické herecké obsadenie doplnia Henry Cavill, Angela Bassett a Vanessa Kirby, pričom na režisérsku stoličku sa vracia filmár Christopher McQuarrie.

Tím agentov posilní nové BMW M5 a niekoľko ďalších modelov BMW, vrátane BMW radu 5 Sedan z roku 1986, BMW radu 7 a motocykla BMW R nineT Scrambler.

zdroj foto: BMW Group Slovakia

BMW M5 zdobené typickými komponentmi BMW M Performance Parts, ako je čierna zaoblená mriežka chladiča a kryty zrkadiel z karbónových vlákien, vo filme neprehliadnuteľne zažiari.

Vďaka výkonnému 4,4-litrovému 8-valcovému vidlicovému motoru s technológiou TwinPower Turbo a výkonom 441 kW/600 k (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 241 g/km) a novo vyvinutému výkonnému pohonu všetkých kolies M xDrive sa BMW M5 postará, aby mal Cruise ako Ethan Hunt vždy k dispozícii tú najlepšiu trakciu a špičkovú jazdnú dynamiku, ktoré mu dodajú náskok pred nepriateľmi.

zdroj foto: BMW Group Slovakia
zdroj foto: BMW Group Slovakia

BMW R nineT Scrambler sa v kľúčových scénach predstaví prostredníctvom odvážnych manévrov vo vysokej rýchlosti počas divokej naháňačky Parížom. Dnes už historický model BMW radu 5 Sedan z roku 1986 rovnako zohrá zásadnú úlohu v dramatickej scéne, ktorá stanoví nové štandardy pre žáner akčného filmu.

zdroj foto: BMW Group Slovakia

Marketingová kampaň BMW pod heslom Mission to Thrill (Misia nadchnúť) v rámci spolupráce so spoločnosťou Paramount Pictures má za účel propagovať a podporiť uvedenie filmu prostredníctvom spoločných televíznych spotov zameraných na paletu rôznych vozidiel, tlačovej reklamy, digitálnych médií na webových lokalitách BMW a v ďalších kľúčových kanáloch, ale aj v dealerskej sieti a na ďalších miestach.

zdroj foto: BMW Group Slovakia

„BMW a Mission: Impossible k sebe dokonale sedia. Sme hrdí na naše dlhoročné partnerstvo so spoločnosťou Paramount Pictures aj na to, ako naše výkonné automobily a motocykle dokázali túto kultovú filmovú sériu opakovane posunúť na novú úroveň. Na vzrušujúce naháňačky sú potrebné vozidlá s pôsobivou jazdnou dynamikou a riadením,“ hovorí Uwe Dreher, riaditeľ marketingového oddelenia Brand Communications BMW, BMW M, BMW i.

„Tým vzniká ideálny priestor pre nášho najdynamickejšieho luxusného športovca: model BMW M5.“

„Sme nadšení, že môžeme BMW opäť uvítať ako partnera pre film Mission: Impossible Fallout,“ hovorí Irene Trachtenberg, vedúca viceprezidentka pre celosvetovú marketingovú partnerskú spoluprácu spoločnosti Paramount Pictures.

„Naše partnerstvo s BMW vytvára globálnu platformu, ktorá umožňuje osloviť fanúšikov filmov Mission: Impossible po celom svete a zúročiť našu spoločnú vášeň pre technologické inovácie, rýchle motory a podmanivé príbehy.“

Partnerstvo pre tituly Mission Impossible, ktoré BMW a Paramount Pictures nadviazali v roku 2011, už filmovým fanúšikom naservírovalo celý rad veľkých okamihov filmovej histórie.

Značka BMW je zmysluplne zapracovaná do príbehov jednotlivých filmov tak, aby predstavila technológie a víziu budúcnosti, ktoré agentom IMF pomáhajú úspešne splniť svoje misie.

Koncepčný automobil BMW i Vision Dynamics, predchodca revolučného hybridného športového vozidla BMW i8 a technológií ako Head-Up displej či detekcie chodcov, sa prvýkrát predstavil v titule Mission: Impossible – Ghost Protocol v roku 2011.

Po ňom v roku 2015 nasledoval film Mission: Impossible – Národ grázlov, v ktorom BMW M3 predviedlo jedno z najúchvatnejších cúvaní vo filmovej histórii. Filmové vozidlo opäť raz ponúklo ukážku technológií budúcnosti v podobe odomykania pomocou odtlačku ruky, kým motocykloví nadšenci si určite radi spomenú na bleskovú naháňačku, keď sa Ethan Hunt preháňa na modeli BMW Motorrad S 1000 RR po kopcoch za Marakéšom.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu