foto: BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Ku koncu roku uvedie na trh v spolupráci so spoločnosťou ZEG e-kolobežku pod názvom X2City.

Jej cena ešte nebola uvedená, ale nemala by presiahnuť 2500 eur. Kolobežka vyprodukuje nulové emisie a bude ľahká a kompaktná, slúži ako ideálny pomocník na prepravu, bez starostí na nedostatok parkovacích miest, či cestovných poriadkov MHD.

E-kolobežka dosiahne maximálnu rýchlosť 25 km/h s dojazdom 25 až 35 kilometrov, je určená jazdcom od 14 rokov a nepotrebujete na ňu prilbu a ani vodičský preukaz.

„Prostredníctvom tejto kolobežky vysiela značka BMW Motorrad ďalší jasný signál dokazujúci jej odhodlanie neustále vyvíjať udržateľné a inovatívne riešenia pre jednostopú mobilitu budúcnosti,“ uviedla spoločnosť BMW Group.

foto: BMW Group

BMW Motorrad X2City je výsledkom spolupráce medzi značkou BMW Motorrad a spoločnosťou ZEG, ktorá vlastní značky Kettler, Bulls, Pegasus, Hercules… a bude kolobežku i distribuovať prostredníctvom predajcov bicyklov, ale i e-shopu Kettler.

„Kolobežka BMW Motorrad X2City je ideálne prispôsobená pre všetky situácie, kde možnosti individuálnej prepravy automobilom alebo verejnou dopravou narážajú na svoje limity. Dá sa využiť ako nezávislý dopravný prostriedok na prekonanie kratších vzdialeností alebo ako doplnok k automobilu či verejnej doprave – možná je akákoľvek kombinácia. Vďaka nízkej hmotnosti 20 kg a skladaciemu riadeniu je kolobežku BMW Motorrad X2City možné jednoducho uložiť aj v batožinovom priestore malého automobil,“ uviedla spoločnosť BMW Group.

foto: BMW Group
foto: BMW Group

Elektromotor napája lítium-iónová batéria s kapacitou 408 Wh, jej nabíjanie potrvá 2,5 hodiny v štandardnej elektrickej zásuvke. Batériu vyrába spoločnosť Marquardt, osvetlenie Supernova a brzdy značka Magura.

Kolobežku bude možné používať na cestách, spĺňa všetky bezpečnostné a svetelné normy na prevádzku na cestných komunikáciách. BMW Motorrad X2City môžu bezpečne a pohodlne používať osoby s výškou od 160 do 190 cm.

foto: BMW Group

„Mohutné kryty a blatníky na prednom aj zadnom kolese zamedzujú striekaniu vody a nečistôt, takže kolobežku BMW Motorrad X2City môžete bez zvláštneho ochranného oblečenia používať aj za mokra. Zásuvka micro-USB integrovaná v zobrazovacej/riadiacej jednotke vám počas jazdy z lítium-iónovej batérie nabije smartfón,“ uviedla spoločnosť BMW Group.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu